Balıkesir Merhaba Gazetesi

BÜYÜKŞEHİR NE YAPIYOR ?

BÜYÜKŞEHİR NE YAPIYOR ?
16 Şubat 2015 - 0:12

Genel

AK Parti İl Kadın Kolları 4.Olağan Kongresi Bal konukta gerçekleştirildi. Kongrede Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesinin önümüzdeki günlerde yapacağı iki önemli faaliyete değinerek yatırımcılarla kentin vizyonun genişlemesinin önünün açılacağı mesajını verdi. Uğur, “Büyükşehir Ne Yapıyor” diyenlere yanıt verdi.
UĞUR ‘PARALEL ÖRGÜT DİYOR Kİ’
Kongrede “Paralel örgüte değinmeden geçemem” diyen Başkan Uğur, paralel yapının uzantısı bir gazetedeki başlıkta ‘Dev projelere kul darbesi’ diyor. Türkiye’de herhangi bir olumsuzluk olduğunda bunu memnuniyetle karşılıyor. Bu resmen vatan hainliğidir. Bunlar hep bardağın boş tarafını görüyor, dolu tarafını görmüyor” dedi.
GELİŞEN KENTLER ZİRVESİ BALIKESİR’DE
Büyükşehir Belediyesinin ne yaptığı konusunda merak edenlere yanıt veren Başkan Uğur, ‘iki önemli faaliyetimiz var diyerek önemsediği konu başlıklarını sıraladı. Dünyaya açılan bir Balıkesir mesajı veren Başkan Uğur, Balıkesir olarak hazırladığımız projeler var. Termal ve lojistik projelerimiz var yenilenebilir enerji, turizm ile ilgili yat limanları ile ilgili projeler. Fransa da da gideceğimiz gayrimenkul fuarında büyük yatırımcılar, fonlar ve bu fonların milyon dolarları var. Biz bu fuarda 17 metrekare bir stant kiraladık. İnşallah Belediye Başkanlarımız ile beraber bu fuara iştirak edeceğiz projelerimizi dünyanın o büyük yatırımcılarına sunacağız. Bu projelerimizden beğenilen olacak işte dünyaya açılıyoruz. Öte yandan2015 yılında Gelişen Kentler Zirvesi 6-7 Mayıs tarihinde Balıkesir’de olacak.  Ve Türkiye’deki büyük yatırımcılar hani televizyonlarda ulusal gazetelerde sayfa sayfa reklamlarını gördüğünüz rezidanslar, AVM ler, büyük yatırımlarla ilgili yatırımcıları Balıkesir’e davet ettik. Gelişen Kentler Zirvesini Balıkesir’de yapıyoruz. 2 gün sürecek bu zirve. Bize yine Türkiye’den, İstanbul’dan gelecek olan yatırımcılara Balıkesir’imizi tanıtacağız. Bu dönem Balıkesir için önemli bir etkinlik.
UĞUR ‘PARTİMİZ BİRİNCİ OLDU’
AK Parti İl Kadın Kolları kongresinde yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, ilçe kongrelerinin ardından il kongrelerinin yapıldığını ve Balıkesir’in Erzurum dan sonra ilk kongreleri yapan ikinci il olduğunu belirtti. Uğur, ‘Tabi kuruluşumuzdan bugüne 2002 AK Parti kurucu il başkanıydım. O günden itibaren milletimizin büyük teveccühü ile AK Parti Balıkesir teşkilatını kurduk ve 3 Kasımda partimizi iktidara taşıdık. O günden bugüne yapılan bütün seçimlerde, genel seçim yerel seçim, referandumlarda hepsinde AK Parti birinci parti oldu.’ dedi.
MECLİSTE 58 ÜYEMİZ VAR
En son 30 Mart Yerel Seçimlerini yaptık ve AK Parti olarak büyük bir başarıyla çıktık.  14 ilçe Belediye Başkanlığımızı kazandık Büyük Şehir Belediye Başkanlığı ile birlikte 15 Belediye Başkanlığı kazandık. Hakikaten teşkilatlarımız gösterdikleri gayret ve çalışmalarla Balıkesir’de tarih yazdılar. Şu anda Büyükşehir Meclisinde AK Partili 58 üye var CHP’li 27, MHP’li sadece 9 üye var.30 Mart sonrası çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen Başkan Uğur, Ramazan ayında Balıkesir hişç yaşamadığı Ramazan geçirdi diyerek Balıkesir’e farklı zenginliklerin yaşatıldığını söyledi. Uğur şöyle konuştu: AK Partinin olduğu bütün ilçelerimizde yapılan sosyal etkinlikler vatandaşlarımızı tabii ki memnun etti. Değerli dava arkadaşlarım Büyükşehir olarak ne yapıyoruz? Ne yaptık? Her zaman soruluyor. Bizlerde Büyükşehir olarak istiyoruz ki Balıkesir’de düzenli bir hayat olsun. Ulaşımı, trafiği, otoparkı düzenli olsun. İnsanlar Balıkesir’de yaşamaktan mutlu olsun. Balıkesir yükselen bir değer. AK Parti iktidarlığı döneminde 2002 den günümüze kadar yapılan yatırımlar Balıkesir’e Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayan yatırımlar. Balıkesirlilerin özlemleri, beklentileri özlemleri. Sağlıkta, ulaşımda, Milli Eğitimde Balıkesirlilerin birçok beklentisi karşılandı. Biz yıllarca Balıkesir ilinin Bursa’ya, İzmir’e, Çanakkale’ye bağlantısının bölünmüş yol olmasını arzu ederdik işte AK Parti döneminde bu gerçekleşti. Sağlıkta yapılan yatırımlar aynı şekilde. Bigadiç’i ziyaret ettik bundan bir iki gün önce. Bigadiç’teki hastanemiz 125 yataklı modern bir hastane. Dursunbey’e gidiyoruz aynı şekilde Ayvalık’ta aynı şekilde. Ayvalık hastanemiz var ve yapılmakta olan 1000 yataklı Balıkesir şehir hastanesi var. Tıp fakültesi hastanesi de 200 yataklı ve AK Parti iktidarında faaliyete geçiyor.
PARALEL BARDAĞIN BOŞ TARAFINDA
Pararlel uzantısı bir gazetedeki başlıkta diyor ki; Dev projeye kul darbesi ve koymuş Boğaz Köprüsünün ayaklarını atmış başlık. Türkiye’de herhangi bir olumsuzlukta bunu memnuniyetle karşılıyor. Bu resmen vatan hainliği. Televizyonda çıkıyor diyorlar ki 17 Aralık 25 Aralık olaylarını hatırlıyorsunuz Halk Bankasının hacmi yükselince Amerikalıların dikkatini çekti. Amerika’dan yana mısın yoksa Türkiye’den vatanından yana mısın? diye sordu. Türkiye’nin ithalatı azalıyor, petrol fiyatları düştü, cari açık azalıyor, hazineden daha az para gidecek ülkeye daha fazla yatırım yapılacak. Bunu görmüyorlar dedi.
BALIKESİR PARALELİN KARŞILIĞI YOK DEDİ
Herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Ama paralel yapı ne istiyor? Ceberut devlet olsun. İnançlı kesime baskı yapsın, bizde diyelim ki sizi biz kurtardık. Sizin gençlerinizi biz eğitelim, bizim yurtlarımızda kalırsa, bizim okullarımızda okursa onları koruruz. Ama işte Recep Tayyip Erdoğan bu memlekette temel hak ve hürriyetleri kalıcı kıldı. Artık ceberut devlet kalmadı, darbeci devlet kalmadı, korkutan bir devlet kalmadı. Eskiden nasıldı laiklik elden gidiyor, Cumhuriyet elden gidiyor aman komünizm geliyor. Ama ne komünizm geldi ne irtica hortladı. Artık Türkiye normalleşti. Normalleşince bu paralel yapının hiç hükmü kalmadı. Bütün endişeleri zaten bu. Ülkedeki her türlü olumsuz olay onları memnun ediyor. Ama millette bunların karşılığı yok. Millette karşılığı olmadığını 30 Martta milletimiz gösterdi. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde milletimiz paralel yapının bu millette karşılığının olmadığını gösterdi. Balıkesir’de de gösterdi. 30 Mart seçimlerinde CHP’lisi, MHP’lisi, paralel yapısı söylemedik laf bırakmadılar. Ne oldu başımızda olamadılar. Çünkü milletimiz onlara inanmadı.
KADIN KOLLARI KIZILGÜL İLE DEVAM DEDİ
600 delegenin katıldığı Kongreye Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Milletvekilleri Tülay Babuşçu, Ali Aydınlıoğlu, Cemal Öztaylan, Bursa Milletvekili Tülin Erkal Kara ve partililer katıldı. Tek listeli Kongrede Kadın Kolları Başkanı Kızılgül ve yönetimine onay verildi. KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.