Gündemİlçe Haberleri

Büyükşehir Osb’de Modern Kavşağı İptal Etti Yerine Turbo Gelecek

Atatürk Şehir Hastanesi yönünden gelen trafiğin; şehir içine ve çevreyoluna girmeden Merkez Havaalanı yönünde ilerlemesini sağlayacak OSB 3. Etapta yol çalışması başladı.

Büyükşehir Osb’de Modern Kavşağı İptal Etti Yerine Turbo Gelecek

Atatürk Şehir Hastanesi yönünden gelen trafiğin; şehir içine ve çevreyoluna girmeden Merkez Havaalanı yönünde ilerlemesini sağlayacak OSB 3. Etapta yol çalışması başladı.

Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirilen yol yapım çalışmalarının, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın talimatıyla hız kazandığını bildirdi.

Buyuksehir Osbde Modern Kavsagi Iptal Etti Yerine Turbo Gelecek 1

Yaya Trafiği Güvenliği Sağlanacak

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, OSB 3. Etapta çalışmaya başladı. Geliş-gidiş ve bağlantı yollarıyla beraber yaklaşık 7,5 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacak 4 şeritli yol, 2 metre kaldırım genişliği ile yaya trafiğinin de güvenli hale getirilmesi planlanıyor. Platformlar arasında bulunan arazi yeşil alan olarak kullanılacak. Böylelikle 65 bin metrekare yeni yeşil alan oluşturulmuş olacak.

Modern Kavşak İptal Ediliyor

Trafik akışının rahat ve güvenli bir şekilde sağlanması için 5 hemzemin kavşak tasarlanan yolda; Savaştepe Caddesi üzerinde 100. Yıl Teknik Lisesi Caddesi kesişiminde bulunan modern dönel kavşak iptal edilecek. Ayrıca burası için, kesişim noktasının daha az olduğu turbo kavşak uygulaması yapılması planlanıyor. Yuvam Sokak ile Rüzgâr Caddesi kesişiminde yer alan mevcut kavşak yerine ise; yeni tasarlanan yola bağlanabilmesi için elips hemzemin kavşak çalışması uygulanacağı bildirildi.

Buyuksehir Osbde Modern Kavsagi Iptal Etti Yerine Turbo Gelecek 2

Modern ve Turbo Kavşak Arasındaki Fark Ne?

Modern kavşak, Trafik akımının merkezi bir ada etrafında yönlendirildiği ve ada etrafındaki araçların ilk geçiş hakkına sahip olduğu işaretlerle belirlenmiş kavşak tipi.  Turbo kavşak uygulaması ise giriş veya çıkış kollarında trafik hacmine göre merkezi ada çapının değiştirilmesiyle elde edilen spirallerin belirli yön akışlarının şeritler boyunca fiziksel olarak ayrıldığı ve dönel kavşakların şiddetli çakışma noktalarının bazılarını kaldırarak trafik akışının sağlandığı çok şeritli dönel kavşak demek.

OSB Yolunda Değişim Start Aldı

Atatürk Şehir Hastanesi yönünden gelen trafiğin şehir içine ve çevreyoluna girmeden Merkez Havaalanı yönünde ilerlemesini sağlayan yeni imar yol tamamlandığında; OSB ve İzmir Yolu’ndan gelen araçlar, Diş Hastanesi’nin üst kısmından Gümüşçeşme, Gündoğan, AVLU Balıkesir ve Paşaalanı Mahallerine direkt ulaşım sağlayacak. Yol sayesinde; Gaziosmanpaşa Mahallesi Yakup Şevki Paşa Caddesi’nde, Pamuklu Dokuma Fabrikası’nın yanındaki tren makasında, Adliye bölgesinde ve Savaştepe Caddesi’nde yaşanan trafik sıkışıklığı da sona erecek.

Burhaniye Belediyesi’nden Çevre Dostu Girişim

 

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu