YaşamGündemİlçe Haberleri

Büyükşehir Belediyesi Şiddet Gören Sokak Köpeğini Sahiplendirdi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İvrindi'de şiddet gören bir sokak köpeğini tedavi ederek sahiplendirdi. Köpeğin adı "Cesur" oldu ve Fatma Özcan tarafından sıcak bir yuvaya kavuştu

Büyükşehir Belediyesi Şiddet Gören Sokak Köpeğini Sahiplendirdi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İvrindi’de şiddet gören bir sokak köpeğini tedavi ederek sahiplendirdi. Köpeğin adı “Cesur” oldu ve Fatma Özcan tarafından sıcak bir yuvaya kavuştu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İvrindi ilçesi Evciler Mahallesi’nde şiddet gören sokak köpeğini koruma altına aldı. Şiddet görüntüleri sosyal medyada yayılınca, Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın talimatıyla harekete geçildi ve köpek, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Veterinerlik İşleri Şube Müdürlüğü tarafından kurtarıldı.

Buyuksehir Belediyesi Siddet Goren Sokak Kopegini Sahiplendirdi 1

Tedavi ve Bakım Süreci

13 Haziran’dan itibaren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin koruması altına alınan “Setter” cinsi 2021 doğumlu erkek köpek, İvrindi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tüm tedavileri, bakımları, aşılamaları ve sağlık kontrolleri tamamlandı. Başkan Ahmet Akın’ın eşi Arbil Akın’ın öncülüğünde köpek, hayvansever Fatma Özcan’a sahiplendirildi ve “Cesur” adını aldı.

Buyuksehir Belediyesi Siddet Goren Sokak Kopegini Sahiplendirdi 2

Fatma Özcan: “Gereken İlgiyi ve Sevgiyi Görecek”

Köpeğin yeni sahibi Fatma Özcan, köpeğin şiddet gördüğü haberini sosyal medyadan üzüntüyle izlediğini belirterek, “Bir hayvansever olarak tabiî ki çok üzüldük, bütün hayvanseverler gibi. Bana sahiplendirme yaptığı için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra gereken ilgiyi, sevgiyi, alakayı görecek. Acılarını unutturmaya çalışacağız,” dedi.

Buyuksehir Belediyesi Siddet Goren Sokak Kopegini Sahiplendirdi 3

6 Kente Sarı Kod Uyarısı

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu