Balıkesir Merhaba Gazetesi

BÜYÜKŞEHİR UZAKLARI YAKIN ETTİ

BÜYÜKŞEHİR UZAKLARI YAKIN ETTİ
26 Mayıs 2015 - 0:02

Genel

İnternetin ücretsiz kullanımına en çok onlar sevindi. Hem de kendileri için değil bir tanecik torunlarının Almanya’da ailesi ve torun Nilgün için….
Şehitlik Parkına yakın bir civarda oturduklarını söyleyen vatandaşlar Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz internet kullanımına dair düşüncelerinde sevinçli olduklarını belirterek Almanya’daki torunumun annesi ile görüşmesini sağlayacak o hep buraya gelir evimiz yakın nasılsın diye sorsa ona yeter. İnternete gireceğim diye hep çarşıya gitmek zorunda kalıyordu. Nilgün’ümüzün Ailesine buradan da ulaşabilecek olması güzel. Çok sevindik’ dediler.
Büyükşehir Belediyesi Türk Telekom, TT Net ve Avea’nın ortaklaşa anlaşması ile ücretsiz internet kullanımı önceki gün 4 farklı noktada hizmete sunuldu. Hizmete sunulması sonrasında hizmeti alan vatandaşlarımızla konuştuk ve düşüncelerini aldık.

ÜCRETSİZ  İNTERNET SEVİNCİ
Önümüzdeki günlerde yaygınlaştırılacak olan hizmet ağı ile Zağnos Paşa Meydanı, Değirmen boğazı, Milli Kuvvetler Caddesi ve Engelsiz Parkta da hayata geçirilecek projenin  ilk etabındaki kullanımda Atatürk Parkında 300,Şehtiler Parkında 300 Toplu Taşıma Merkezinde 200 ve Çevre Eğitim Parkında 100sınırında güvenli internet kullanımı gerçekleştirilmesi hedeflendi.
Hüseyin Coşgun :Hizmeti çok sevdim internette daha çok müzik dinliyorum birde face’den arkadaşlarımla konuşuyorum. Ücretsiz olmasına sevindim. Bu parkı seviyorum. Arkadaşlarımla rahat bir şekilde görüşme olanağım olmuş olacak çünkü onlar değişik yerlerde oturuyor ve buluşamıyoruz. Beni arkadaşlarımla buluşturdu.
Betül: Ben 16 yaşında Lise öğrencisiyim. İnternetin ücretsiz olduğunu bilmiyordum. Duyunca sevindim hemen gireceğim. Böyle güzel bir hizmet olurda beğenilmez mi. Ücretsiz internet kullanımı çok güzel amaçların dışına çıkmadan kullanılarak parkta internete girmek eğlenceli. Çok güzel olmuş.
Emine Kayıran: İnternet günümüzde olmazsa olmazlardan biri. Fakat ben a sosyal olunmaması gerektiğini düşünüyor ve bu nedenle fazla kullanımına da karşı çıkıyorum. Sanal alem alıp götürüyor saatlerin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Bilinçli kullanmak gerekir. Ücretsiz verilen hizmet çok güzel fakat bilinçli kullanımla birlikte olursa faydada sağlar.
Zerrin Çelikörs: İnternetin ücretsiz kullanımını gördükleri afişle öğrencilerini belirten Çelikörs, hizmet çok güzel yaygınlaştırılması gerekir diye düşünüyorum. İnternet günümüzde önemli derece kullanılıyor. Belirli bir kullanım limiti ile kullanmamız gerekir ve hizmet böyle olur.Ücretsiz olması çok güzel.
Serdar Çelikörs: İnternetin ücretsiz olarak kullanılmasına olanak sağlayanlara teşekkür ederim.Tek kelime ile mükemmel. Düşüncesi bile yeter ama zaten bu düşünceye hayat vermiş ve hizmete sokmuşlar.
Arda Akcan: 4’ncü sınıf öğrencisiyim. İnternetin ücretsiz olmasına inanamadık. Gerçekten doğrumu? Bizim için süper oldu.
Can Soydan: İnterneti çok kullanmasam da arkadaşlarımla konuşmak için bazen face ‘ye giriyorum. Hemen bakmalıyım. Gerçek mi bende inanamadım. Çok güzel olmuş kim yaptıysa teşekkür ederiz.
Şahmerdan Ala: İnternete bazen oyun oynuyor bazende arkadaşlarım gibi bende uzakta olan arkadaşlarımla konuşmak için interneti kullanıyorum.5’nci sınıftayım.Artık araştırma ödevlerimiz bile internetten .Bunun içinde internet olmadan olmuyor.Ödev de olsa eğlence iççinde olsa internete giriyoruz.Ben zaten fazla vaktimi geçirmem internette ama intertsizde olmaz.Ücretsiz olması çok güzel. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.