Balıkesir Merhaba Gazetesi

Büyükşehir’den ‘Bebek’ açılımı

Büyükşehir’den ‘Bebek’ açılımı
25 Ekim 2014 - 0:08

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi farklı bir proje ile yeni doğan bebeklerin ailelerine ‘Merhaba Bebek’ paketi hazırlattı. İlk uygulamaya katılan Başkan Uğur, Bandırma’da üç ailenin evine misafir oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yeni doğan bebekler için “Merhaba Bebek” projesi başlattı. Proje kapsamında Bandırma’da bir evi ziyaret eden Belediye Başkanı Edip Uğur, üç aileyi evinde ziyaret etti. Müslüme Ecrin isimli henüz 15 günlük olan kız bebeği kucağına alıp seven Başkan Uğur, Yeni doğanlara küçük bir hediyemiz var. Bu uygulamaya Bandırma’dan başladık ve bizzat kendim gelmek istedim. İnşallah analı, babalı büyüsün, hayırlı evlat olsun. Tabi ki önce sağlıklı olsun, çünkü her her işin başı sağlık” dedi. Başkan Uğur, kız bebeklere pembe, erkek bebeklere mavi rengin seçili olduğu seti güle güle kullanmalarını söyledi.
Başkan Uğur, “Bebekleri eskiden 40’ı çıkmadan evden çıkarmazlardı. Benim de 7 tane torunum var. Ben de çok çocuk baktım. Evladınız anallı, babalı, hayırlı evlat olsun inşallah” diyerek tebrik ettiği aileye “Merhaba Bebek” hediye paketini verdi.
HOŞGELDİN BEBEK’TE NELER VAR?
Yılda 60 bin kişiye doğrudan ulaşılabilmesi planlanan “Merhaba Bebek” projesinin hediye paketinde; kız ve erkek bebekler için yelek, altlık, eldiven, altlık, ateş ölçer, tırnak makası, bornoz takımı, anne ve aile için eğitici kitapçıklar ile Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur imzalı iyi dilek ve mesajın yer aldığı bir de mektup bulunuyor. Startı Bandırma ilçesinde verilen proje tüm il genelinde düzenli olarak uygulanıyor. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.