Balıkesir Merhaba Gazetesi

Büyükşehir’den eğitime destek

Büyükşehir’den eğitime destek
02 Haziran 2015 - 9:04

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında okulların öğrenci sıraları, masaları, sandalyeleri, bilgisayarlar gibi donatım ihtiyaçlarıyla ilgili konusunda bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile aynı zamanda Karesi ve Altıeylül ilçelerinde bulunan spor salonlarının yaz tatili süresince çocukların kullanımına sunulacak ve bu salonların temizlik ve güvenlik işlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı belirtildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında okuların donatımı konusunda bir protokol imzalandı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, protokol imza töreninde bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin okul bahçelerinin düzenlenmesi, dezavantajlı okulların park ve bahçelerinin düzenlenmesiyle ilgili katkıda bulunduğunu belirterek, “Okul donatımlarıyla ilgili özellikle öğrenci sıraları, masa ve sandalyeleri, bilgisayarlar noktasında birçok ihtiyacımız Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafından karşılanıyor” dedi. Cengiz, 2015 yılı itibariyle Devlet Yatırım programı ve İl Yatırım Programı kapsamınrda Balıkesir’in yaklaşık 35 yeni okula kavuşacağını bildirdi.
HER ZAMAN MİLLİ EĞİTİMİN YANINDAYIZ
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, imzalanan protokolün eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi. Başkan Uğur, “Bizler Büyükşehir olarak Milli Eğitimin her zaman yanındayız, destek oluyoruz. Milli Eğitimden gelen talepleri her zaman karşılıyoruz. Engellilerle ilgili, TEOG sınavlarında kitapçıkların basılması, okulların oyun parkları, temizliği ile ilgili talepleri yerine getiriyoruz” diye konuşru.
TEMİZLİK BELEDİYEYE AİT
Yapılan protokol kapsamında 15 Haziran ve 30 Ağustos tarihlerinde Milli Eğitime bağlı okulların spor salonlarını Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sportif faaliyetler için kullanabileceği ve bu salonların kullanımıyla birlikte temizliklerini de Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiği açıklandı. Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı spor salonları 15 Haziran ve 30 Ağustos tarihlerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılabilecek.
İmza töreninde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Şinasi Yıllmaz ve Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Solak da hazır bulundular. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.