Balıkesir Merhaba Gazetesi

BYEGM’den Blobr hizmeti

BYEGM’den Blobr hizmeti
04 Kasım 2014 - 0:03

Genel

Yerel Medya ve Blog Yazarları Tek Çatı Altında Buluşuyor

Bu yeni uygulama sayesinde Yerel Medya sesini tüm Türkiye’ye duyurabilecek. Sistemde yer alan siteler, Blobr’da bulunan tüm sitelerden trafik sağlayarak ziyaretçi kazanacak.

Çanakkale-Balıkesir İl Müdürü Murat Dereli, basın ve yayın alanında yürüttüğü faaliyetlerin yanı sıra yeni medya alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla da öncü kurum olmayı hedefleyen Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün (BYEGM) yeni bir projeye daha imza attığını açıkladı.

BYEGM’nin, yerel medya ve blog yazarları ile birlikte Türkiye’de içerik üreticilerine katkı sağlamak amacıyla Blobr projesini hayata geçirdiğini bildiren Dereli, kurumunun Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek yerel medyayı, ve blogları ortak platformda bir araya getirdiğini anlattı. “Blobr” adıyla yola çıkan proje ile yerel haber siteleri, bloglar ve portalların güçlerini birleştirerek geniş kitlelere ulaşmalarının hedeflendiğini vurgulayan Murat Dereli, “Dünyada başarılı örnekleri olan ve ülkemizde ilk olacak Blobr projesi dijital ortamda kaliteli içerik üreten yerel medyanın ve blogların sesini tüm Türkiye ve dünyaya daha iyi duyurabilmesini, daha geniş kitleler tarafından takip edilebilmesini sağlamayı amaçlıyor” dedi.  Blobr’a dahil olan yerel haber siteleri, bloglar ve portallar bu sayede Blobr aracılığıyla hem kendilerini daha geniş kitlelere duyurabilecek, tanıtabilecek hem de sitelerine trafik sağlayarak, ziyaretçi ve takipçilerini artırabilecek. Şimdiden 4 bine yakın blog, 3 bin yerel haber sitesi ve portalın yer aldığı platforma https://blobr.com adresinden ulaşılabiliyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.