Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÇABUK ‘YETKİYİ ALDIK’

ÇABUK ‘YETKİYİ ALDIK’
30 Mayıs 2015 - 0:04

Genel

Türkiye genelinde yetkili olan Eğitim Bir Sen Mayıs 2015 te üye sayısını 60bin arttırarak 340 bin üye sayısı ile yetkili sendika oldu. Memur Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim Bir Sen Balıkesir Şubesi Başkanı Mehmet Çabuk dün sendika binasında yaptığı açıklamada bin 100 eğitim çalışanının aramıza katılması ile yetkili sendika olduk. Bize duyulan güvene teşekkür ediyorum’ dedi.

GÜCÜMÜZE GÜÇ KATAN ÜYELERİMİZ

Eğitim Bir Sen Balıkesir Şubesi  Başkanı Mehmet Çabuk ,yetkili sendika olduklarını ve üye sayılarının artması ile birlikte Eğitim Bir Sen’in gücünün giderek artan bir  hızda devam edeceğini söyledi. Sendika Başkanı Çabuk, Eğitim çalışanlarının sendikalarına vermiş olduğu sorumluluğun bilinci ile hareket ettiklerini ve bu doğrultuda öğretmenlerin nöbet görevleri ücret taleplerini almak, ek ders ücretlerinde denge, maaşlarda iyi bir artış sağlamanın yanında memur ve hizmetlilerin eğitim öğretim ödeneklerini almalarının sağlanması içinde tüm güçlerini harcayacaklarını belirtti. Başkan Çabuk konuşmasında halkın tercihlerine dayanan katılımcı bir anayasa için insiyatif alacak ve doru neyse kimden gelirse gelsin arkasında olacaklarını açıkladı.

DOĞRU KİMDEN GELİRSE  ‘’VARIZ’’ YANLIŞIN KARŞISINDAYIZ

Eğitim Bir Sen Balıkesir Şubesi yapılan mutabakat toplantısı ile imza altına alınan mutabakata göre 4bin 546 üye ile yetkiyi aldıklarını söyledi. Türk Eğitim Sen’in ise 3bin 987 üye sayısı ile ikinci olduğu belirtildi. Kavganın kaosun ve karanlığın değil demokrasi ve saygının yanında olduklarının altını çizen Sendika Başkanı Çabuk, doğru kimden gelirse gelsin yanındayız yanlışında karşısındayız’ şeklinde konuştu. Çabuk ayrıca, İlkeli duruşumuzu sürdürecek ve aramıza katılan yeni üyelerimizin, işyeri temsilcilerimizin güvenini boşa çıkartmayacağız diyerek Eğitim Bir Sen’in gücünün giderek artacağı mesajını verdi. SEMRA AMAN AKYÜREK &SEVDA KAYGISIZ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.