Balıkesir Merhaba Gazetesi

Çalışanlar Başkan Ersoy’dan Memnun

Çalışanlar Başkan Ersoy’dan Memnun
05 Ağustos 2022 - 16:50

Çalışanlar Başkan Ersoy’dan Memnun

 

Havran Belediyesi ilk defa çalışanları ile sendika sözleşmesi imzaladı. Belediye çalışanları ilk kez sendika üyesi oldu. Belediye ve Hizmet İş Sendikası arasında yapılan toplu sözleşme ile maaşlara iyileştirme yapıldı. Yapılan sözleşme sonrası işçiler Başkan Ersoy’a teşekkür etti.

 

 

İLK SENDİKA SÖZLEŞMESİ  İMZALANDI

Belediye çalışanları, Başkan Emin Ersoy döneminde ilk kez sendika üyesi olarak toplu sözleşme imkanlarından yararlanma hakkı elde etti. Havran Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında yapılan  görüşmelerde toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varıldı.

SÜREKLİ İŞÇİYE 8 BİN 500 TL

Toplu iş sözleşmesi Belediye Kültür Merkezinde yapıldı. İş sözleşmesi Belediye Başkanı Emin Ersoy, Balıkesir Hizmet-İş Sendika Başkanı Savaş Dal ve belediye personellerinin katılımıyla imzalandı. Toplu İş Sözleşmesine göre en düşük bekar çalışan maaşı net 7 bin 300 TL, sürekli işçi statüsündeki çalışan maaşı ise net 8 bin 500 TL olarak belirlendi. İşçiler aynı zaman da sendikal haklarını kazandı.

İŞ SENDİKA  BAŞKANI SAVAŞ DAL TEŞEKKÜR ETTİ

Hizmet İş Sendika Başkanı Savaş Dal, Belediye Başkanı Emin Ersoy ve ekibine, çalışanlarına verdiği maaş ve haklardan dolayı işçiler adına teşekkür etti. Başkan Emin Ersoy ise sözleşmenin belediye ve çalışanlar için hayırlı olmasını diledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.