Balıkesir Merhaba Gazetesi

“ÇALIŞARAK KAZANDIK ”

“ÇALIŞARAK KAZANDIK ”
976
19 Ağustos 2019 - 15:44

Türkiye’nin en büyük ada belediyesi olan Marmara Adalar Belediyesi düzenli planlama ile ada halkının mutlu bir tatil ve mutlu bir yaşam sürmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy göreve geldiği gün itibarı ile yaşanan sıkıntıların olduğunu belirtti çözüm için “Koşarak Çalışıyoruz” dedi.

 

ÇÖZÜM BULDU EK SEFER KOYDURTTU

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy Saraylar Belediye Başkanlığndan Marmara belediye Başkanlığına bugüne dek dokunulmayan altyapı hizmetlerine dokundu. Ada için çözüm üreterek hem altyapı hemde üstyapı ile yaşama dokunan hizmetleri önemsediklerini ifade etti.Başkan Aksoy hizmetlerine değindiği konuşmalarında Ada halkı market istiyordu getirdik Bayramda sıkıntı yaşanmaması içinde ek seferlerle takviye sağladık.” dedi.Aksoy, “Marketlerde yaşanabilecek gıda sıkıntılarının aşılması için ek gemi seferlerinin de yapıldığı Marmara Adalar’da Başkan Aksoy, “Belediyemizin tüm ekipleri gerekli birimlerinde özel çalışmalarını ve planlarını yaptılar. Geçirdiğimiz Kurban Bayramını da sorunsuz atlattık. Adamızın rezervasyonları dolu dolu ve onların yaşayabileceği sıkıntılara çözüm için ek seferler yapıldı.” İfadelerini kullandı.

APAYRI BİR GURUR DUYDUK

“Balıkesir’in yöresel peynirlerinin kayıt altına alındığı “50 Peynirli Şehir Balıkesir” kitabı, Dünya Yemek Kitapları Yarışması “peynir ve süt” kategorisinde Almanya, Kanada ve Fransa’nın bulunduğu 12 finalist arasından birinciliğe ulaştı. Balıkesir’imiz bir peynir şehri ve bu konuda bir ödül alarak Türk Bayrağımızı farklı bir ülkede dalgalandırmak müthiş bir gurur oldu bizim için. Geçtiğimiz aylarda Bulgaristan’daki bir belediyeden adalarımıza ziyaret gerçekleşti. Burada ikili ilişkiler açısından da her anlamda adanın tanıtımını yapıyoruz. Burada benim Belediye Başkanı olduktan sonra önceliğim şu oldu. Çünkü daha önce hiçbir başkan kanalizasyon konusuna el atmamış burada. Benim birinci derece el attığım konu Saraylar Belediye Başkanı olduktan sonra kanalizasyon işi oldu. Komple kanalizasyonu burada bitirdik. Kayalıklar fosseptikler çekilmiyordu ve ilk orayı çözdük. Altyapıyı yapmadan üst yapı olmaz dedik.”

“TOZU ÇAMUU YOK ETTİK EDİYORUZ”

“Ben Saraylar Belediye Başkanı iken Marmara da vardı Saraylarda vardı. 40-50 yıllık simit satılan yerde değiliz ancak siyasi olarak çıkıp ben onu yaptım bunu yaptım diyenler çıkıyor. Ben diyorum ki bu bir yürek meselesi. Bu işte koşturup sorumluluk alan ve iş yapan mücadele veren kazanır. Koşturacaksınız. Başka türlü kimse size zırnık vermez. Bizim Topaltı mahallemiz var Ova olduğu için fosseptikten kirli toprağı çekmiyor, oranın derin deşarjını, arıtmasını tamamladık. Diğer mahallelerde üstyapılar ıda tamamladık ve toz çamurdan kurtardık. Marmara merkezde de 50 yıllık borulardan su yükseliyor bir yerde de sular kesik kesik bunu da çözdük. Arıtmaları tamamladık ayrılan kaynaklarla ve yüzde 60’ını sokakların bitirdik. Bizler Marmara’nın kanalizasyonu ve Çınarlı’da dâhil çalışmaları tamamladık ve tamamlanacak. Yüzde 50’si hibe yüzde 50’side büyükşehirde. Üst yapıyı ben yapıyorum yetemediğim yere de Büyükşehirden istiyorum. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz da ilgileniyor.”

SAHİL DAHA YAŞANABİLİR…

“Sahil bandında ışıklandırma yapıyoruz şimdi. Ana yollarını yaptık sezon bitiminde tamamlamayı planlıyoruz. Ancak; bazı kendini bilmez ve yapılan hizmeti yediremeyen bir kesimde var. Yapmış olduğumu yolun renginden tutun Palmiye ağaçlarına kadar tenkit edip şikâyet edenler var. Ben diyorum ki belediye şeffaftır. Almışız her şeyi de ortada. Yazlık olan yerin simgesidir onlar. Tenkit eden aşağılık şekilde ediyor. Tenkit edebilirsiniz ancak seviyeli olacak. Burada yapılan hizmet beğenilmeyebilir ancak vatanseverlik, namusla ilgili lafta ettirmem. O laf söyleyenlerden bin kat Atatürkçüyüm vatanseverim ve namusluyum.”

“BAŞARDIK”

“Seçim zamanı ilçelerde kanalizasyon işleri dururken ben şunu iyi biliyordum ki önümüz yaz ve işçileri arttırdım o iş bitsin diye. Taraflı tarafsız bu iş yapılırken bir sitem duymadım. Neden çünkü bu iş önemli ve şart. Kışın 10 günde yapılacak iş yazın 1 günde tamamlanıyor. İşin zamanı da önemli. Su, elektrik hatlarını yere alarak hak edilen seviyeye getirmek için çalıştık ve biz zor olanı başardık”

“ALTYAPI ÇOK ÖNEM TAŞIYORDU”

“Avşa’da da BASKİ müdürü bir hibe çıkarttı. Olan yerler var olmayanda var alçak olup ta şebekeye bağlanamayan. O yüzden iki ayrı yere ayrı ayrı planlarımız var. Toz ve topraktan vatandaşımızı buralarda kurtarmak istiyoruz. Avşa’da Millet Bahçemiz olacak. Burada büyük yatırımlarımız var. Avşa’da insanlarımız denize giriyor, vatandaşlarımızın sahilde oturabileceği çarşı, kafeler yok. İlk iş bu sorunları çözmek oldu ve altyapı ile ilgili çok çalışma yaptık. Yollar, yürüyüş yolları, çeşmesinde tutun oyun grupları, liman, kesimhaneler vb. çalışmalar yaptık. Marmara’dan Gündoğdu’ya giden yolu genişlettik. Seçimlerin ardından burasıda asfalt oldu Sahil yolundan tutun heryere ulaşamaya çalışarak gayret sarf ediyoruz. Burada yaşayanlar bir market gelsin istiyordu onu da yaptık”

ELEŞTİRİLER AĞIR LAF ETTİRMEM!

“Çalışıp koşturarak helalinde çocuklarıma ekmeğini götüren bir babayım. Asıl mesleğim burada Belediye Başkanlığı. Ailemden fedakarlık yaparak işimi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum ancak insanlar eleştirebilir ancak altını çizdiğim şu yaptığım her işin hesabını verebilirim ancak namusumuza, vatanseverliğimize ,Atatürkçü oluşumuzu vb. laf ettirmem. Benim derdim halkın isteğini yerine getirmek için çalışmak. Çalışıyorum da. Elimden gelenin fazlasıyla işimi yapıyorum. Kimsede merak etmesin yaptıklarımız yapacaklarımızın da geleceğinin göstergesidir.”

“ADALAR’DAN GELEN ETKİNLİKLER”

19. Uluslararası Heykel Sempozyumuna ev sahipliği yapan Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy “Saraylar Mahallesinde Abroz Masal Park’ta yerini alan heykellerin açılışını yaptık ardından burada Adalı Sanatçımız Hasan Dinçer, Yunanistan yöresel halk oyunu ekibi ve İmera sahne aldı ve halkımıza eğlenceli dakikalar yaşattı. Marmara Denizine adını veren değerli madenimiz mermerin, İlimiz ve İlçemizin hem yurt içi, hem yurt dışında tanıtımının sağlanmasında önemli bir katkı sağlayan bu organizasyonda desteklerini esirgemeyen Balıkesir Büyükşehir Belediyemize, Esit Enerji A.Ş.’ ye ve İMİB’ e, taş bağışçılarımız, Etimer Madencilik, Dostlar Mermer Sanayi, Aksoy Madencilik, Öztürktaş Madencilik, Tüm Mermer Sanayi Ticaret A.Ş. ,Köroğlu Kardeşler Mermer San Tic. Ltd. Şti. , Özsoy Doğal Taş’a, Akar Madencilik’ e ve 1 aylık sempozyum sürecinde gösterdikleri çaba ve sanatçı ruhlarını yansıttıkları eserler için sanatçılarımız; Tonguç Sercan, İmdat Avcı, Dilşad Akçayöz,Marino Di Prespero, Ming Sheng Wu, Hakan Şengönül, Ozan Dursun ve kurşun kalem oymacılığı yapan Mardinli öğrencimiz Ramazan Bala’ya şükranlarımı sunuyor, sahne alan sanatçılarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi. Semra Aman Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.