Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÇALIŞKANIZ ÇALIŞKANSINIZ

ÇALIŞKANIZ ÇALIŞKANSINIZ
07 Ocak 2015 - 0:02

Genel

Değerler Eğitimi kapsamında okullarda düzenlenen çalışmalarda belirlenen temalar işlenmeye ve farklı çalışmalara imza atılmaya devam ediliyor. Çalışkanlığın beraberinde getirdiği ve getireceği güzelliklere dair düşünce ve çalışmaları yapan öğrenciler bu kez Çalışkan olmanın keyfi ile üretiyor.

 

Çalışkan olmak, bir insanın kazanabileceği en güzel meziyetlerden biri. Çalışkanlıklarıyla her işin altından kalkabilir. Tüm zorlukları aşabilir ve yine başarılı olur. Çalışkan insanların yapamayacakları iş yok gibidir. Tembel insanlar da tam tersi tüm günlerini boş geçirir, başarılı olamaz. Çalışkan insanlar da tembellerin yaptıkları gibi vakitlerini boş geçirmezler, her anlarını dolu dolu değerlendirirler.

 

Naciye Kabakçı Anaokulu miniklerinin Değerler Eğitimi kapsamında işledikleri “Çalışkanlık” konusuyla ilgili görüşlerine kaldığımız yerden devam ediyoruz.

ALPER ŞİŞMAN: Ben her konuda çok çalışkanım. Okulda da evde de büyüklerimi dinlerim ve söylenenleri yaparım. Büyüdüğümde de mühendis olmak istiyorum.

ASLAN MERT ALTINDİŞ: Ben okulumda ve derslerimde başarılı olmak ve büyüdüğümde polis olmak istiyorum. Çalışan demir pas tutmaz demiş büyüklerimiz bizde çalışkan olmalıyız.

DERİN ÖZKAYA: Ben öğretmen olmak istiyorum. Çalışkan öğrenciler yetiştirmek için öğretmen olmak istiyorum. Öğretmenimi çok seviyorum.

ELİFNAZ MACAN: Ben büyüdüğümde doktor olmak istiyorum. Başarılı bir doktor olup hastaları iyileştirmek istiyorum. Onun içinde çok çalışmalıyım.

EYLÜL HASIRCI: Çalışkan olursak biz kazanırız. Bende doktor olmak istiyorum. Onun içinde öğretmenimi dinlemeliyim ve okulumda, derslerimde başarılı olmalıyım.

FATMA ESİLA DÜNDAR: Bende doktor olmak istiyorum. Doktorlar bizi hastalıklardan kurtarır. Çalışkan olursam, başarılı doktor olabilirim.

HATİCE GÜL ÜSTÜNKAR: Çalışkan olmak çok önemli. Çalışkan olanları herkes sever. Tembel olmamalıyız. Annemizin, babamızın ve öğretmenimizin sözünü dinlemeliyiz. Ben büyüdüğümde öğretmen olmak istiyorum.

İDİL SU ÖZKAYA: Çok çalışkan olmalıyız. Her konuda başarılı olmak için. Ben başarılı bir öğrenci olup büyüdüğümde polis olmak istiyorum.

MİSLİNA AKÇİN: Ben de büyüdüğümde doktor olmak istiyorum. Doktor olursam hasta çocuklara bakabilir onları iyileştirebilirim.

YAĞMUR SENA AYDOĞDU: Ben de doktor olacağım. Ve hastalarım iyi olsun diye onlara tatlı şuruplar vereceğim. İyileşmeleri için hastalarımı tedavi edeceğim. Doktor olmam içinde çok çalışmam lazım.

HAZIRLAYAN: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.