Balıkesir Merhaba Gazetesi

Çalışkanız çünkü!

Çalışkanız çünkü!
11 Aralık 2014 - 0:01

Genel

İnsanlar hayatları boyunca hep başarıya ulaşmak isterler. Ancak kimi insanlar sadece başarıyı ister ama çalışmak istemezler fakat bazı insanlar çalışıp çabalarlar. İşte bu çalışıp emek gösteren insanlar başarıya daha çabuk ulaşırlar ve hayatları boyunca başarılı olurlar. Çünkü çalışkan insanlarda her zorluğun üstesinden gelecek güç mevcuttu.

Namık Kemal İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri ile Değerler Eğitimi Projesi kapsamında “Çalışkanlık” konusunu işledik. Öğrenciler neden çalışkan olduklarını anlattılar.

 MİRAÇ İNAN: Benim için çalışmak öğretmenimizi dinlemek ve derslerini bilen bir öğrenci demek. Bence çalışmak geleceğini kazanmaktır. Ve ilerde düzgün bir işe girebiliriz. Çocuğumuz olunca maddi sıkıntımız olmaz. O yüzden geleceğimiz için çalışmalıyız. Ve çalışmak için çok mu çok sabırlı olmalıyız. Benim için çalışmak bunlardır.

SULTAN ÖNER: Çalışkanlık benim için bir gelecektir. Ve bir yeniliktir. İyi bir eğitim görürüz. Ve benim için güzelliktir. Başarılık bir düzendir. Bir çalışkanlıktır. Çalışkanlık başarmaktır. Çalışkanlık sabırdır. Mutluluktur. Çalışkanlık ders yapmaktır. Çalışkan çocukların sonu hep mutlulukla biter. Elimdeki işi sıkılmadan yaparım.

EMİRHAN KAPLAN: Çalışkanlık bilgi kaynağı, ders yapmak başarılı olmaktır. Çalışkanlık meslek sahibi demektir. Çalışkanlık ülkemin ilerlemesi demektir. Çalışkanlık dinlemektir. Çalışkanlık sabırdır. Yaptığı işi bitirmektir.

YASEMİN ATEŞÖZ: Benim için çalışkanlık başarmaktır. Üretmektir. Çalışıp kazanmaktır. Çalışırsak kazanırız. Her şeyi başarırız. Çalışkanlık kitap okumaktır. Çalışkanlık yardım etmektir. Çalışkanlık bir gelecektir, sabırdır, sabırlı olmaktır. Çalışkanlık ödev yapmaktır. Yaptığın işi bitirmektir.

ERDEM ANIL BİLGİN: Bence çalışkanlık öğretmeni iyi dinlemek, derslerine iyi çalışmak ve herkesin kendine güven vermesidir. Şu önemli bir noktaki bazı çalışkanlar sınavlardan hep “ben kesin tam not alırım” diyor. Ama ne kadar çalışkan olursa olsun sınavlara ve derslerimize çalışmalıyız. Ülkemizin daha eğitim bölümünde öğretmenler kadar bizimde, öğrencilerin de görevi vardır. Bazıları çalışkan değildir sınıfta. Çalışkanlar gülüyor bazen. Tabi böyle çalışkan olmayanları ve gururu hem kırılıyor hem de üzülüyor. Aslında herkesin zekâsı aynıdır. Sadece çalışkan olmayanların sadece bir tek dış noktası var. O da çalışmak. Unutmayın ki çalışkanlığın püf noktası çalışmaktır.

ZİYA KARAKAŞ: Çalışkanlık başarı olmaktır. Çalışkanlık geleceğini kazanmaktır. Çalışkan olmalıyız. Çalışkanlık ülkemizin hakları için, başarısı için gereklidir. Çalışkanlık yardım etmektir, üretmektir.

MUSA MELİH TAŞKIN: Çalışkanlık benim için başarılı olmak demektir. Mutlu olmak demektir. Çalışkanlık kazanmak demektir. Başarmaktır. Programlı çalışmaktır. Yardımlaşma demektir. Meslek sahibi olmaktır. Gelecektir. Çalışkanlık çalışmaktır. Sabırdır bir şeye başlayınca onu bitirmeden bırakmamaktır.

HAZIRLAYAN: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.