Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÇALIŞKANIZ

ÇALIŞKANIZ
06 Ocak 2015 - 0:06

Genel

Çalışkanlık insana her zaman başarı getiren bir davranıştır. Çalışkan insanlar her zaman toplum tarafından sevilirler ve kendilerine de birçok yarar sağlarlar.

Çalışkan olmak bir insanın kazanabileceği en güzel meziyetlerden biridir. Çalışkanlıklarıyla her işin altından kalkabilirler. Tüm zorlukları aşabilirler ve yine başarılı olurlar.

Naciye Kabakçı Anaokulu minik öğrencileri Değerler Eğitimi kapsamında “Çalışkanlık” konusunu işlediler.

BADE ÖZCAN: Ben öğretmenimin verdiği dersleri zamanında yapıyorum. Büyüdüğümde oyuncakçı dükkanı açmak istiyorum. Bir sürü oyuncaklar dolu bir dükkanım olsun istiyorum.

DORUK ÇAKIR: Çalışırsak başarılı oluruz. Çalışkan olmazsak hiçbir şeyde başarılı olamayız. Ben büyüdüğümde doktor olmak istiyorum. Hastaları iyileştirmek onlara tatlı şuruplar yazmak istiyorum.

DURU AYBAŞLI: Çalışkan olmazsak tembel oluruz. Tembel olanları hiç kimse sevmez. Ben çok çalışkanım. Okulumu başarıyla bitirip hemşire olmak istiyorum.

DURU EKİCİ: Ben büyüdüğümde itfaiyeci olmak istiyorum. Yangınları söndürmek, ağaçları kurtarmak istiyorum. Onun içinde derslerime çok çalışacağım.

DURU TAŞDEMİR: Bende çok çalışkanım. Büyüdüğümde kuaför olmak istiyorum. Bir tane kuaför açıp, güzel saçlar yapmak istiyorum.

ELİF EYLÜL ERDEN: Öğretmenimi çok seviyorum. Çalışıp başarılı bir öğretmen olmak istiyorum. Eğer derslerime çalışmazsam öğretmen olamam.

ELİF ÖZSOY: Ben başarılı bir doktor olmak istiyorum. Onun içinde derslerime çalışmam lazım. Öğretmenlerimi dinlemeliyim. Çalışırsam her konuda güçlü olurum.

IRMAK BUZ: Bende doktor olmak istiyorum. Okumayı çok istiyorum. Çalışırsak her şeyde başarılı oluruz. Ve herkes bizi sever.

MEHMET EREN ERTANA: Ben hayvanları çok seviyorum. Onun içinde okuyup başarılı olmak ve veteriner olmak istiyorum. Böylelikle hayvanlar hastalandığında onlara yardımcı olabilirim.

HAZIRLAYAN: FATMA KARA

Hiç bir şeye ihtiyacımız yok yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.