Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Çalışmalarımız sonuç verdi’

‘Çalışmalarımız sonuç verdi’
02 Ekim 2015 - 7:16

Genel

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Irak’ta kaçırılan Türk işçilerinin serbest bırakılması için yaptıkları girişimlerin sonuç vermesinden mutlu olduklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Irak’ın başkenti Bağdat’ta kaçırılan işçilerin serbest bırakılmasının sevincini yaşadıklarını söyledi. Milletvekili Ahmet Akın, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Eylül ayı içerisinde CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ile Bağdat’a gittiklerini ve orada Iraklı devlet yetkilileri ve kaçırılan işçilerin çalıştığı şirketin yetkilileri başta olmak bir dizi temaslarda bulunduklarını anımsattı. Milletvekili Akın, “Bağdat’ta yaptığımız çalışmanın hemen ardından işçilerimizin serbest bırakılmaları bizi çok sevindirdi” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA RAPOR SUNULDU

Konuya ilişkin hazırladıkları raporu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teslim ettiklerini ifade eden Akın, “Ayrıca, genel merkezimizde; kaçırılan işçilerin aileleriyle de bir araya geldik. Onlara işçilerimizin en kısa zamanda serbest bırakılacaklarına inandığımızı, Bağdat’taki temaslarımızda bu mesajı aldığımızı anlattık” dedi.

Kaçırılma olayı sürecini adım adım takip ettiklerini belirten Akın, “İşçilerin kaçırıldığı saniyeden, serbest bırakıldıkları saniyeye kadar konuyu takip etmeye devam ettik. Bundan sonraki gelişmeleri de takip etmeye devam edeceğiz. Partimiz vatandaşlarımızla ilgili her konuya son derece hassas yaklaşmaktadır” diye konuştu. İşçilere geçmiş olsun dileklerini ileten Akın, sürecin başarı ile sonuçlanmasında emeği geçen herkese de teşekkür ettiklerini söyledi. HAMER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.