Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÇALIŞMALARIMIZ VAR HEDEFİMİZ DAHA İYİYE

ÇALIŞMALARIMIZ VAR HEDEFİMİZ DAHA İYİYE
17 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Yeni Büyükşehir binasının yapılacağı yere birde BESOB binası yapılabilir.
Balıkesir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, birlik olarak yaptıkları ziyaret ve bilgilendirme toplantılarının yanında birliğin 535 metrekarelik alanının da Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’a yaptıkları ziyaret sonrasında netlik kazandığını söyledi.
Büyükşehir belediye başkanımız bu konuda Büyükşehir’e yakışır bir bina yamak istiyoruz inşallah aynı yerde yan yana yaparız deyince mutlu olduk. Belediyemizle Takas kısmı hallolursa inşallah birliğimizin binası da olmuş olacak.’ dedi.

ÇALIŞMALARIMIZ VAR HEDEFİMİZ DAHA İYİYE
BESOB Başkanı Fehmi Erdem MERHABA’ya yaptığı açıklamada ‘Yaylada’nın arka kısmında kalan 535 metrekare birliğimizin üzerine kayıtlı arsamız var. Orada hatta birde cami ve caminin imamı bile var. Orası bize ait.’dedi. Başkan Erdem, ‘ Bu konuyu Edip başkanımıza aktardık. Münasip bir arsa ile takas talep ettik. Bize bu konuda çok güzel bir cevap verdi. Büyükşehir’e yakışır bir bina yamak istiyoruz inşallah yan yana yaparız deyince mutlu olduk. Takas kısmı hallolursa inşallah birliğimizin binası da olmuş olacak.’ dedi. Birliğin çalışmaları hakkında bilgi veren BESOB Başkanı şöyle konuştu: Birlik başkanlığını üstelendiğim andan itibaren beraberce 86 odamızla birlikte neler yapabiliriz ve nasıl yaparız diyerek yola çıktık.

Ayrım yapmadan odalarımızla bir araya geldik. Sıkıntıları dinledik. Belediye başkanlarımızı ziyaret ettik. Olması gerekenler ve odalarımızın dertleri neler bunların tespitini yaparak ne yapabiliriz çözümler için çalışmalar yaptık. Geçtiğimiz süre içerisinde ahilik haftasında çeşitli ziyaretlerimiz oldu. Büyükşehir belediyesi ile görüşmeler yaptık. Şoförler Odasında düzenlenen toplantı ile Oda üyelerimizi torba yasa konusunda bilgilendirmek için SGK ve Vergi Dairesi başkanlığı nezdinde genel sekreter ve başkanlarımızı bilgilendirdik.

Birlik olarak yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza da hoş geldin ziyaretinde bulunduk. Esnafımızın sıkıntıları elbette ki var fakat biz elimizden geleni yapıyoruz. Elimizde sihirli değnek olmasa da elimizi taşın altına koyuyoruz. Valilik, belediyelerle odalarımızla ilgili görüşmeler yapıyoruz. Esnaf Avm’leri Balıkesire renk katacak. Karesi İlçesinin AVM konusunda bir projesi de var.

Hamamı, sauna, hamamı, düğün salonlarının içinde olduğu pazaryerleri olacak. Altıeylül İlçemizin de yeni cazibe merkezleri oluşturma konusunda esnaf AVM’leri projeleri var. Esnaf ve Sanatkara değer verilmeli diye düşünüyoruz. ÖZEL HABER:FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.