Balıkesir Merhaba Gazetesi

Çalışmalı, yılmamalı

Çalışmalı, yılmamalı
02 Aralık 2014 - 0:01

Genel

SORUMLU BİREYLER OLMALIYIZ

Belirli bir yaşa geldiğimizde hayata karşı sorumluluklarımız da başlar. Ailemiz bize karşı olan görevlerini tamamlarken, yaşamımızı devam ettirmemiz ve düzenli bir hayat yaşamamız için bize iş düşer.

Bireyler hem eğitim hayatında, hem aile hayatında hem de iş alanında başarılı olmak istiyorsa tek yapması gereken çalışmaktır. Çalışan kişilerin başarısız olması söz konusu değildir. Elbette hayatımızda çıkışların olduğu gibi inişler de olacaktır. Ancak başarısızlıklardan ders almalı ve asla kendimize olan güvenimizi yitirmeden elimizden gelenin en iyisini yapmalı ve çalışmaya devam etmeliyiz.

ARDA KOÇ: Büyüklerimizin bir sözü var “Çalışan demir pas tutmaz” diye, çok anlamlı bir söz. Derslerimize çalışırsak ileride istediğimiz meslekte çalışabiliriz. Sorumlu her insanın yapması gereken bir şey bence çalışmak.

BEYZANUR AKBULUT: Bence çalışmak insanı üç şeyden kurtarır. Can sıkıntısından, kötü alışkanlıklardan ve yoksulluktan. İnsanın içinde çalışma hissi yoksa hayatı boşa geçirmiş gibi olur.

CELAL BARAN ERKEK: Çalışkan olmak, sorumluluk sahibi olmak, başarıya ulaşmadaki en büyük anahtardır. Her insan hep başarılı olmak ister. Ama sadece istemekle olmaz. Çalışıp, çabalaması gerekir.

DİLARA TANRIKULU: Büyüklerimiz ne demiş, “ Emek olmadan yemek olmaz”. O yüzden bizde emek vererek bir şeyler için çalışmalı, çabalamalı, sorumluluk sahibi olmalıyız. Kendimize, ailemize ve toplumumuza karşı görevlerimizi unutmamalıyız. Derslerimizi dikkatlice çalışmalı, evde anne ve babamıza yardımcı olmalıyız.

MERT KARAKAPLAN: Başarılı olmamız için çalışıp çabalamamız gerekir. Emeklerimizi boşa çıkarmamak içinde sorumluluklarımızı bilmemiz ve uygulamamız gerekir. İçinde emek olan her şey çok değerlidir.

ÖMER YAĞIZ: Çalışkan olmak sürekli kitap okumak değildir. Kendimizi geliştirmek için elbette kitaplar okumalıyız. Ama sadece okumakla değil bir şeyler üreterek de çalışkan olmalıyız. Üretken insanlar her zaman kazanır.

SUDENUR DOĞANÇAY: İnsanlar hayatta birçok engelle ve sorunlar karşılaşabilir. Bu sorun ve engellerden çıkış yolu ise sorumluluktan ve çalışmaktan geçer.

UMUT İBRAHİM KÖSE: Sorumlu olmak ve çalışmak her zaman başarıyı getirir. Bizler iyi bir hayat istiyorsak, mutlaka çok çalışmalıyız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.