Balıkesir Merhaba Gazetesi

Camilerde süt dağıtılıyor

Camilerde süt dağıtılıyor
18 Mart 2016 - 0:28

Genel

Camilerde süt dağıtılıyor
Karesi Belediyesi ve Balıkesir Süt Üreticileri Birliği (SÜB) işbirliği ile 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla Karesi’deki 7 camide süt dağıtılacak.

Karesi Belediyesi ve Balıkesir Süt Üreticileri Birliği işbirliğinde bugün Cuma Namazı’nın ardından Paşa Cami, Arabacıoğlu Cami, Toygar Cami, Adnan Menderes Cami, Hamidiye Cami, Küçük Sanayi Cami’nde olmak üzere süt ikramı yapılacağı açıklandı.
“18 Mart, Türk Milleti’nin tarihinde 7 düvele karşı kahramanlık destanının yazıldığı bir gündür. Öncelikle Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıl dönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anmak için 7 camide süt dağıtacaklarını dile getirdi. “Süt dağıtarak hem şehitlerimize hem de süt üreticimize sahip çıkacağız” diyen Başkan Yılmaz, “Sütü dökerek, süt üreticisine sahip çıkılamayacağını biliyoruz. Hem süt üreticimizin yanında olduğumuzu göstermek hem de nimetin şükrünü eda edebilmek için Süt Üreticileri Birliğimiz ile birlikte böyle bir projeyi hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.