Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ !

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ !
19 Mart 2015 - 0:40

Genel

Binlerce Çanakkale gazisinden biri olan Mehmet Azman Çavuş, Ali Çavuş ve daha nice şehitlerimiz için anma törenleri düzenlendi.

Törenlerde duygusal anlar yaşandı. Dualar edildi, şiirler okundu, tiyatro gösterileri ile olaylar canlandırıldı. Gözyaşları binlerce şehidimiz için bir kez daha aktı. Şehitlerimiz gururla anıldı.

Dün İvrindi Mallıca’da kalabalık bir grupla yapılan törenlerde Azman Mehmet Çavuş ve Ali Çavuş mezarları başında dualarla anıldı.

 İlçe Kaymakamı Bekir Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa’nın organizasyonunda bütün ilçe daire amirlerinin de katılımı ile geçmiş tarih adına bir etkinlik düzenlendi.18 Mart’a özel yapılan programa geniş katılım oldu. Öğrencilerin sunduğu gösteriler sırasında gözyaşlarını tutamayan katılımcılar daha sonra Mallıca Mahallesinde Azman Mehmet Çavuşun mezarını ziyaret ettiler.

Öğrencilerin ve çevre mahallelerden gelen halkında katılımı ile yapılan ziyaretlerden biride Mallıca Mahallesi Muhtarının organizasyonunda Ali Çavuş mezarına yapıldı. Şehitler adına yapılan hayır yemeği mezar başında yendi. Daha sonra Hükumet konağı önünde İmam Hatip Lisesinin mehter takımı gösterileriyle program son buldu. Mehter takımının Balıkesir ilinde tek İmam hatip lisesinde hazırlanması ve kahramanlık marşları halk tarafından gurur ve büyük bir onurla izlendi. KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.