Balıkesir Merhaba Gazetesi

Çanakkale ruhunu yaşadılar

Çanakkale ruhunu yaşadılar
14 Nisan 2015 - 0:03

Genel

Sındırgı Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl nedeniyle düzenlen ‘100. Yılın Adresi Çanakkale’ sloganıyla Çanakkale Şehitlerini vefa ziyareti geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.
Çanakkale gezisine, yaklaşık bin 200 kişinin katıldığı belirtilirken kafile Yağcıbedir Mehter takımı gösterisi ve dualar eşliğinde uğurlandı. Sındırgı’dan Çanakkale’ye doğru yola çıkan 27 araçlık konvoy Şehitlik ziyaretlerinin ardından Sındırgı’ya geri döndü. Gezide, Çanakkale ruhunu yerinde yaşayan Sındırgı kafilesi şehitlikleri ziyaret etme ve Çanakkale’nin manevi duygusunu yaşama fırsatı buldular. Gezinin sorunsuz şekilde yürütülmesi adına Sındırgı Belediyesi birimleri seferber oldu.

Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü araçların ayarlanması, organizasyon ve vatandaşlarımızın sorunsuz bir geziye katılması için gerekenlerin hazırlarını üstlenirken, Mali Hizmetler Müdürlüğü finansal durumun yönlendirilmesi, Bilgi İşlem Müdürlüğü bilgilendirme kitapçıklarının hazırlanması, Termal Turizm İşletmesi kumanyaların hazırlanması, Zabıta Müdürlüğü araçların yerleştirilmesi ve trafik düzenlenmesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü araçlardaki görevli personel ile, Yazı İşleri Müdürlüğü resmi yazışmaların yürütülmesi adına gerekli olan tüm işlemleri titizlikle yürüttü. ‘100. Yılın Adresi Çanakkale’ Şehitlerini vefa gezisinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin de dört araç ile destek verdiği belirtildi.

KİMSEYİ MAĞDUR ETMEMEYE ÇALIŞTIK

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, düzenledikleri Çanakkale gezisine vatandaşların yoğun ilgi göstermesinin kendilerini memnun ettiğini belirtti. “limizden geldiğince kimseyi mağdur etmemeye, müracaat eden herkesi götürmeye çalıştık. 27 araçlık bir konvoy ve yaklaşık 1200 vatandaşımız ile Çanakkale Ruhunu hep birlikte yaşadık” diyen Başkan Yavaş, “Belediyemiz olarak başta Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olmak üzere bütün birimlerimiz büyük bir titizlikle gezinin organizasyonunu gerçekleştirdi.

Hep birlikte zor ama unutulmayacak bir organizasyona imza attık” şeklinde konuştu. Başkan Yavaş, gezide emeği geçen, yardım eden ve katılım gerçekleştirenlere teşekkür ederken, katılımın yoğun olmasından dolayı karşılaşılan küçük eksikliklerin hoş görülmesini rica etti. Gezinin anlam ve önemine de vurgu yapan Başkan Yavaş, vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine kültür gezilerine devam edeceklerini belirtti. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.