Balıkesir Merhaba Gazetesi

CANBEY “CHP, VUVUZELA GİBİ”

CANBEY “CHP, VUVUZELA GİBİ”
25 Kasım 2019 - 19:38

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey CHP’deki Beştepe’ye giden kişi iddiaları ile ilgili açıklama yaptı. Canbey, “Türk siyasi hayatına ibretlik bir vaka olarak geçecek bir olay; hem gazetecilik hem de siyaseten ibretlik bir olay”” değerlendirmesini yaparken, “Bu savaş aslında Nisan ayında yapılacak kongre öncesi CHP içerisindeki grupların savaşıdır” dedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Canbey, “Kim ne kadar üfleyebilir, kimin gücü ne kadar çıkarsa Vuvuzela o kadar ses çıkartıyor ve ortaya da bir karmaşa çıkıyor. Bugün CHP’nin içine düştüğü durum tam bir Vuvuzela durumudur” diye konuştu. AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, “Türkiye Türk Siyasi hayatına ibretlik bir vaka olarak geçecek bir olayı yaşıyor” diyerek şunları söyledi: “ Gazeteci Rahmi Turan’ın bir kuyuya taş atmasıyla, bir CHP’linin Külliye’yi ziyaret ettiğini iddia etmesiyle başladı ve devam etti. Hiç arzu etmediğimiz, istemediğimiz durumların yaşandığını görüyoruz. Çünkü Türkiye demokratik sistemiyle özellikle son yıllarda çok önemli bir noktaya gelmişti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasete demokratik anlamda önemli bir netlik getirmiş ve önemli bir seviyeye gelinmişti. Son yaşanan olayla görüyoruz ki hala eski Türkiye özleminde olanlar var, siyasetin kumpaslarla yönetilebileceğini tezgahlarla yönetilebileceğini düşünenler var. Hep birlikte bunu görüyoruz.”

“GAZETECİLİK VE SİYASETEN İBRETLİK”

Olay hem gazetecilik hem de siyaseten ibretlik bir olay olarak değerlendiren Milletvekili Canbey, “Gazetecilik açısından konuyu değerlendirdiğimizde işin içerisinde yalan haber var, kaynak teyidinde sıkıntı var, gazetecinin gazeteciden haber aldığı bir durumu hep birlikte Türkiye görmüş oldu. Maalesef bu sıkıntılı bir şey, gazetecilik açısından yalan haber olarak üniversiteler de okutulacak bir duruma şahitlik ediyoruz” dedi.

“ÇOK VAHİM BİR DURUM”

Canbey konuşmasını şöyle devam etti: “Bu durum siyaseten özellikle CHP’nin düştüğü durum açısından çok vahim. Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklama sonrasında yine aynı şekilde Muharrem İnce’nin yaptığı basın toplantısının ardından Türkiye olayı daha iyi anlamaya başladı. CHP’nin şu anda düştüğü durum bir zamanlar dünya kupasında bir çalgıya tüm dünya şahitlik etmişti. O çalgının adı Vuvuzela idi. Bugün CHP’den çıkan bu sesin aslında seslerin CHP’li yetkililerin, CHP’li sözcülerin söylediği seslerin bu Vuvuzelaya benzediğini çok net bir şekilde görüyoruz. Vuvuzelanın şöyle bir özelliği var. Kim ne kadar üfleyebilirse, kimin gücü ne kadar çıkarsa Vuvuzela o şekilde ötüyor ve ses çıkarıyor. Ortaya da bir karmaşa çıkıyor. Bugün CHP’nin içine düştüğü durum tam bir Vuvuzela durumudur. İnşallah önümüzdeki dönemde de Türkiye bu olayı net bir şekilde değerlendirecektir. Bu olay siyasetin yalanlar üzerine nasıl kurgulandığının bir açık örneğindir. Siyaset inşallah bu tür düşünceleri tasfiye edecektir. CHP Genel Başkanı Klıçdaroğlu’nun olay doğrudur, ben bu olayı biliyorum ve söyleyen şahsın kim olduğunu da biliyorum demesi olayın CHP içerisinde olduğu; Sayın Kılıçdarağlu’nun da olay hakkında bilgi sahibi olduğu ortaya çıkmıştır. Muharrem ince de sık sık bu olayı ifade etmektedir. CHP’nin kendi içerisinde düştüğü bu karmaşa siyaseten son dönemde düzenlene tezgahın hesabını vermek zorundadır. CHP bu tip tezgahlara uzak değil. CHP kumpasları bilen bir parti. 2011 de sayın Deniz Baykal’ın bir kaset kumpası ile gittiğini hatırlatmak gerek, sonra Kılıçdaroğlu geldi. Nisan ayı öncesi yapılacak kongre öncesi yaşanan bu savaşı aslında CHP içerisinde grupların savaşı olarak da değerlendirebiliriz.”dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.