Gündemİlçe HaberleriSiyaset

Canbey: “İşten Çıkarmak Maharet Değil”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, işçi çıkarma politikalarını eleştirerek, yeni iş imkanları yaratmanın önemine dikkat çekti

Canbey: “İşten Çıkarmak Maharet Değil”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, işçi çıkarma politikalarını eleştirerek, yeni iş imkanları yaratmanın önemine dikkat çekti

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Canbey, Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisi Yaz Toplantısı’nın ardından Balıkesir’e döndü. Düzenli ziyaretlerini sürdüren Canbey, bu hafta Altıeylül ilçesi Paşaköy mahallesini ziyaret etti. Burada AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Erdinç Alcan ve teşkilatla birlikte mahalle hayrına katılan Canbey, daha sonra bir kahvehanede vatandaşlarla buluştu.

Canbey Isten Cikarmak Degil Yeni Is Imkanlari Yaratmak Maharettir 1

“Asıl Maharet Yeni İş İmkanları Bulmakta”

Vatandaşların, CHP’li ilçe belediyelerindeki işçi çıkarmaları konusundaki şikayetleri üzerine konuşan Milletvekili Canbey, şu ifadeleri kullandı:

“Belediyelerde yapılan işçi çıkarmalar bizi çok rahatsız ediyor. Rızıkla, ekmekle oynamak doğru değil. Burada çalışan kişiler bir bahaneyle işten çıkarılıyor. Siz bir Balıkesirliyi çıkarıp başka birini işe almak için türlü bahaneler oluşturup farklı farklı yollara başvuruyorsanız, bu yanlıştır. İşten atılan insanlara yazıktır, ailelerine yazıktır. Eğer işe yeni insanlar alacaksanız, yeni iş imkanları oluşturarak bunu yapmalısınız. Asıl maharet burada.” dedi.

Canbey Isten Cikarmak Degil Yeni Is Imkanlari Yaratmak Maharettir 2

“Umut Vaat Edip, Umutsuzluk Kaynağı Oluyorsunuz”

“Bazı insanların gönlünü ve kalbini kırarak, hayatlarını karartarak bir diğerine iş imkanı oluşturmak doğru değil” diyen Canbey, “Umut vaat ederek gelip de, insanları işsiz bırakıp umutsuzluğa terk etmemek, onların yuvalarına zarar vermemek lazım. Bu işten çıkarılanların hepsi Balıkesirli ve onların aileleri ile çarşıda, pazarda karşılaşacaksınız. Onlara ne diyeceksiniz?” ifadelerini kullandı.

Canbey Isten Cikarmak Degil Yeni Is Imkanlari Yaratmak Maharettir 3

“İşçi Kıyımı İçin Türlü Bahaneler Uyduruluyor”

Milletvekili Canbey, “Görüyoruz, CHP’li Belediyelerde türlü bahanelerle işçi çıkarmalar yapılıyor. Bu iş, Kurdun kuzuyu yeme hikayesine benziyor. Kurt kuzuyu yemeye niyetlenmişse, suyun üst tarafındayken alt taraftaki kuzuya ‘suyumu bulandırıyorsun’ dermiş. Ne yazık ki kurt kuzuyu yemeyi kafaya koymuş, ‘Suyumu niye bulandırıyorsun’ bahaneleriyle işçi çıkarıyorlar ve işçi çıkarmanın planlarını yapıyorlar. Bence bu doğru değil ve işçi kıyımının acilen durdurulması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Canbey Isten Cikarmak Degil Yeni Is Imkanlari Yaratmak Maharettir 5

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muhalefetin Vaatleri Seçimle Birlikte Unutuldu

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu