Balıkesir Merhaba Gazetesi

Canbey Sahada Halkın Yanında

Canbey Sahada Halkın Yanında
05 Nisan 2021 - 11:33

Canbey Sahada Halkın Yanında

Kamçılı’da öğrencilere kitap hediye et, süt dağıttı. Pazar yerinde esnafın dertlerini dinledi. İvrindi’de çilek tarlasında çiftçileri ziyaret etti. Karesi’de Turizm Otelcilik Okulunda yapılan çalışmaları inceledi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Ankara’daki yoğun mesaisinin ardından soluğu yine Balıkesir’de aldı.

AK Parti Balıkesir Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, Karesi Kadın Kolları Başkanı Ayfer Özsoy ve parti teşkilatı ile Karesi Kamçıllı İlkokuluna giden Milletvekili Mustafa Canbey, okul kütüphanesi için kitaplar hediye etti. Çocuklarla sohbet edip süt dağıtan Canbey, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her zaman yanındayız.” dedi.

Ardından Kamçıllı mahalle pazarında esnaflarla ve vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Mustafa Canbey, pandemi döneminde sıkıntılar yaşayan esnafın ve vatandaşların dertlerini dinledi.

Devamında Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde hizmet verecek uygulama otelinde incelemelerde bulunan Milletvekili CANBEY; “Kısa bir süre önce 3 milyon liralık ödenek çıkardığımız, Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin bünyesinde hizmet verecek otel çok kısa bir süre sonra faaliyete başlayacak. Böylece hem şehrimizin konaklama ihtiyacına çözüm noktasında destek olacak, hem de öğrencilerimizin yetişmesine katkı sağlayacak.” dedi.

Burada ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan Milletvekili Canbey; “Güzel ilçemiz İvrindimizde 140 dekar alanda organik çilek üretimi yaparak hem ekonomimize katkı sağlayan, hem de bölge halkına istihdam sağlayan çiftçilerimizi; İvrindi Kaymakamımız Fatma Turhan Keser, AK Parti İvrindi İlçe Başkanımız Muharrem Akçal, Tarım ve Orman İl Müdürümüz Erkan Alkan ve beraberimizdeki heyetimizle ziyaret ederek faaliyetleri hakkında bilgi aldık.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde şehrimizin dört bir yanında üretim yapan tüm üreticilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Üreten güçlü Türkiye yolunda emek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.