Balıkesir Merhaba Gazetesi

Canbey: Yapılandırma Bekleyen Vatandaşlarımıza Hayırlı Olsun

Canbey: Yapılandırma Bekleyen Vatandaşlarımıza Hayırlı Olsun
04 Haziran 2021 - 11:35

Canbey: Yapılandırma Bekleyen Vatandaşlarımıza Hayırlı Olsun

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda gece saat 04:20’lere kadar süren uzun görüşmelerin ardından kabul ettiler.

KDV, ÖTV, MTV, gelir vergisi, kurumlar vergisi, trafik cezası, kara yolu kaçak geçiş ücreti, KYK borçları vb. kamu alacaklarının yapılandırılmasını içeren kanun teklifinin yasalaşmasının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, “Pandemi döneminde kamu borçlarını ödeme noktasında sıkıntı çeken vatandaşlarımıza ödeme kolaylığı getirdik. Birçok vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu düzenlemeyi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştırdık. Borcu olup yapılandırma bekleyen vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Yapılandırmanın ayrıntılarına da değinen Milletvekili Canbey; belediyelerin su, atık su ve katık atık ile sunduğu bazı hizmetlerden kaynaklanan alacaklarının da yapılandırma kapsamında yer aldığını belirterek; “Yeniden hesaplanan borçlar, ikişer aylık dönem halinde ayrıca azami 18 taksite kadar borçlarını ödeyebilecekler” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.