Balıkesir Merhaba Gazetesi

Cankul “Emek Ve Gayreti Milletimiz Görüyor”

Cankul “Emek Ve Gayreti Milletimiz Görüyor”
20 Eylül 2021 - 10:12

Cankul “Emek Ve Gayreti Milletimiz Görüyor”

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul Kepsut ilçesinde proje hazırlığı tamamlanan Hükumet konağı, Gençlik Merkezi ve ihtiyaç alanlarında hazırlığı tamamlanmış pekçok hizmetin adımının atılmaya devam ettiğini açıkladılar.

Sosyal Konularda Aktif Duyarlılık

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ilçede yürütülen projeli çalışmaların sürdüğünü söyledi. Sosyal içerikli belediyecilik çalışmalarında gösterdiği duyarlılıkla birlikte ihtiyaç sahibi olanın yanındayız diyen Başkan Cankul son dönemlerde yaşanan doğal afet bölgelerine de yardım ulaştırdıklarını belirtti.

“Emek ve Gayretle Bugünlere Geldik”

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’un seçim dönemlerinde,  ayrıca çalışmalarının karşılığını yüksek oy oranları ile aldığı biliniyorlar. Halktan güvenoyu alarak başarılı Belediye Başkanı olarak öne çıkan Başkan Cankul, emek harcayarak bugünlere geldiklerini söyledi. Cankul, “Emek ve ayrıca gayretle,  Kepsut’a hizmet etmenin memnuniyetini halkımızdan aldıkça bizde memnun olduk” dedi.

Kepsut’ta Gençlere Özel Gençlik Merkezi Yapılıyor

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ilçede yapımına başlanan gençlik merkezi ile gençlere yeni kapılar açıldığını söyledi. Temel atımının gerçekleştiği gençlik merkezi için Başkan İsmail Cankul, ayrıca “Gençler kadar bizde heyecanlıyız. Bugün temel betonunu ya Allah Bismillah diyerek başlattık. Rabbim en kısa zamanda bitirip hizmete açmayı nasip etsin.”

Üreten Kadınlara Mesleki Eğitimler Veriliyor

Kepsut Vefalı Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile Kepsutlu kadınlar hem üretiyor hemde mesleki eğitim alıyorlar. Kooperatif sayesinde ilçede kadınlar çeşitli kurslar aracılığı ile aldıkları mesleki eğitimleri ile ayrıca üretim yaparak ekonomik hareketlenmede sağlıyor.Semra Aman Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.