Balıkesir Merhaba Gazetesi

Cankul yörük mahallelerinde

Cankul yörük mahallelerinde
22 Aralık 2014 - 0:04

Genel

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, sadece ova köylerini değil dağ köylerini de ziyaret ederek vatandaşın yararlanabileceği hizmetler hakkında bilgilendirdi.

BAŞKAN Yardımcıları Zeki Konuk, Feyzullah Uygur, Sosyal İşler Müdürü Veli Şahin ile Beyaz Masa personellerinin de katıldığı Halk Günü Mahalle gezileri için ilçe merkezine en uzak mahallelerden Sayacık, Piyade ve Tuzak Mahalleleri’ni ziyaret Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Pazartesi, Salı ve Cuma günleri mahalleleri dolaşmayı devam edeceklerini söyledi.

Koltuğa oturmak için seçilmediğini söyleyen Başkan Cankul, 2 ayda bir yeniden görüşeceklerini kaydetti. Yapılan ve yapılacak işleri daima paylaşacaklarını ifade eden Cankul, muhtaç ailelere gıda ve market yardımında bulunacaklarını dile getirdi.

 ‘YAŞLI BAKIMEVİ AÇILIYOR’

Yaşlı Bakımevi’nin yeni yılda hizmete gireceğini de müjdeleyen Cankul, devletin vatandaşın yanında olacağını söyleyerek “Dereli mahallemizde mülkiyeti belediyeye ait binanın bakım ve onarım çalışmasına başladık. İnşallah yılbaşından sonra buranın tadilatını bitirerek mahallelerimizde bulunan yaşlı, sosyal güvencesi olmayan bakıma muhtaç vatandaşlarımızın kullamına açacağız” diye konuştu.

 ‘ALO 153 SİZİN İÇİN VAR’

Yerinde sağlık hizmeti projesinin kısa zamanda hayata geçeceğini müjdeleyen Cankul, Belediye olarak sağlık hizmeti vereceklerini ve aile hekimlerinin 15 günde bir vatandaşın ayağına gideceğini kaydetti. Tedavisi ağır veya ehemmiyet arz eden hastaların gerektiğinde Balıkesir merkezine veya başka bir şehre ya da fakülte hastanelerine naklinin de mümkün olacağını belirten Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, “ALO 153 ile sağlık sorunlarınızda yanınızda olacağız. Size hastanelerden randevu bile alacaklar” açıklamasında bulundu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.