Balıkesir Merhaba Gazetesi

Cemevi için söz verdi

Cemevi için söz verdi
29 Ekim 2015 - 0:06

Genel

Susurluk’un Danaveli Mahallesi’ni ziyaret eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur,  Danaveli köyüne cemevi yapılması için destek sözü verdi.
UZUN yıllardır su problemi yaşayan Susurluk’un Danaveli Köyü’nde BASKİ’nin yaptığı su deposunun son haline yerinde gören Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, “Danaveli’nin uzun yıllardır süren su meselesi vardı. İl Özel İdaresi döneminde 7 kez sondaj kazılıp su bulunmasına rağmen bu sular bir müddet sonra kayboldu. Sonra buraya suyu Demirkapı’dan getirdik. Bizim için önemli olan insan” dedi. Mahalle halkının cemevi talebini de olumlu karşılayan Başkan Edip Uğur, bu isteğe olumlu yaklaşarak destek vermeye hazır olduklarını söyledi. Uğur ” Din-mezhep-etnik köken farkı gözetmeksizin herkes bizim için birinci sınıf vatandaştır. Alevi kardeşlerimize karşı daha hassasız.” dedi.
Başkan Uğur ve beraberindeki heyet buradan Gökçeören Mahallesi’ne geçeren su terfi merkezinde incelemelerde bulundu.  Uğur’a ziyaretler sırasında BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram da eşlik etti.  Haber Merkezi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.