Balıkesir Merhaba Gazetesi

CENAZENİZ VARSA VAY HALİNİZE ‘’OTOBÜS VAR ŞOFÖR YOK’’

CENAZENİZ VARSA VAY HALİNİZE ‘’OTOBÜS VAR ŞOFÖR YOK’’
27 Ekim 2014 - 0:11

Genel

Ulaştırma ve Raylı sistemler Daire Başkanlığı insanların acılı günlerinde yardımcı olması gereken cenaze hizmetleri konusunda hizmet veremiyor. Cenazesi olan acılı ailelerin bu hüznüne bir hüzünde, verilemeyen hizmet olarak ekleniyor.

22 Ekim’de bir yakının kaybeden vatandaşlardan birisi cenazeyi defnedeceği mahalleye kaldırılmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanlığına bir araç kiralamak için başvuruyor. Kaybının üzüntüsünü yaşayan vatandaş önce Büyükşehir Belediyedeki kaosta ilgili mercii bulmak için dakikalarca o daireden bu daireye gidip geliyor. Nihayet ilgili birim olan Ulaştırma ve Raylı Sistemler Dairesine derdini anlatıyor. Daireden verilen Yanıt oldukça ilginç ‘ Bizim otobüsümüz var ama şoför yok. Siz belediyede çalışan bir şoför bulun işinizi görün.’ Bu skandal yanıt, mağdur olan vatandaşın şaşkınlığına neden oluyor.

BAŞKA ŞOFÖR KABUL ETMEYİZ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma ve Raylı Sistemler Dairesinde cenazesi için otobüs kaldırmak isteyen cenaze sahibi yaşanan acı günde verilemeyen hizmetten dert yanıyor. ‘’Benim canım yandı. Başkalarının acıları hiç olmazsa bu acı günde hafifletilsin. Parasını zaten veriyoruz. Otobüs var Şoför yok sözlerine karşılık kendimiz şoför bulalım diyoruz ama ona da izin yok. Neden? Çünkü şoför belediyede çalışıyor olmalı. İyi güzel de Koskoca Büyükşehir Belediyesinde şoför olmaz mı?’’ dedi.

ÖZEL HABER: SEVDA KAYGISIZ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.