Balıkesir Merhaba Gazetesi

 ‘Çevre kirliliği AKP iktidarı ile arttı’

 ‘Çevre kirliliği AKP iktidarı ile arttı’
24 Aralık 2014 - 0:16

Genel

Manyas gölünde yaşanan balık ölümlerini Meclis gündemine taşıyan Milletvekili Namık Havutça, “Çevre sorunlarının AKP iktidarı ile belirgin bir şekilde arttığını” savundu.

Daha önce de birçok çevre sorununu gündeme taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, bu defa daManyas Gölü’nde, tarım alanlarının sulanmasında kullanılan su tahliye kanallarında meydana gelen balık ölümlerini TBMM gündemine taşıdı. Havutça, AKP iktidarı ile birlikte çevre sorunlarının arttığına dikkat çekti. Havutça, açıklamasında; “Meclis’te Marmara Denizi’nin kirliliği ile ilgili araştırma komisyonu kurulması için verdiğimiz önergeler AKP’li milletvekillerinin oyları ile reddedildi. Gönen Çayı için verdiğimiz önergeler AKP’li milletvekillerinin oyları ile reddedildi” diyerek hükümetin çevre olaylarına ilgisiz olduğuna vurgu yaptı.

Milletvekili Havutça, Orman Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e; “Manyas Kuş Gölü’nde yaşanan balık ölümlerinin sebepleri ve boyutları nedir, Manyas Gölü’nden balıkların kaçarak su kanalına geldiklerini söylüyorlar, kirlilik hangi boyuta ulaşmıştır ki, artık bu olaylar yaşanacak duruma gelinmiştir? Balıkesir’in birinci derecedeki su kirliliği ile ilgili olarak Bakanlığınız hangi önlemleri aldı? Toplu balık ölümleri ile ilgili vakaların envanteri Bakanlığınızda bulunmakta mıdır?” diye sordu. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.