Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP 91 yaşında

CHP 91 yaşında
10 Eylül 2014 - 10:24

Genel

CHP 91 yaşında

Ülke genelinde ve Balıkesir’de törenler yapılarak Cumhuriyet Halk  Partisi’nin 91. kuruluş yıldönümü kutlandı.

chp 91 yasında

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 91.yıldönümü ülke genelinde törenlerle kutlandı. Balıkesir il örgütü de, dün şehirde bir yürüyüş yaptı. Parti yöneticileri ve üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve CHP’nin kurucusu ve ilk genel başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtını ziyaret ederek saygı duruşunda bulundu. İl binasında da bir kokteyl düzenlendi.

Atatürk anıtında yapılan saygı duruşu sonrasında bir konuşma  yapan CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk, partilerinin Atatürk ilkelerinin, devrimlerinin, özgürlüklerin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olduğunu vurguladı.

CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk, Atatürk anıtındaki konuşmasında partilerinin 91. kuruluş yılı onurunu yaşadıklarını belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ ve İsmet İnönü’nün ‘Namussuzlar da en az namuslular kadar cesur olmalıdır’ ilkelerinden doğmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu günden bugüne; Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur” dedi.

EMPERYALİZMİN YIKAMADIĞI KALE CHP

CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk, açıklamasının devamında ise partilerinin emperyalizme karşı direnmeye devam ettiğini vurguladı. Mavuk, “Emperyalist düzenin ve sömürge zihniyetinin yıkamadığı tek kale Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Ülkemizde yaşanan yoğun karalama faaliyetlerine rağmen onurlu mücadelemize devam etmekteyiz. Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir zaman sistemin ve emperyalist güçlerin maşası olmamıştır ve olmayacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğini hedefleyen; ezilenlerin ve halkın partisi olarak halkı kucaklamaya devam edecektir” diye konuştu. HABER: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.