Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP Altıeylül 1 yılı değerlendirdi

CHP Altıeylül 1 yılı değerlendirdi
09 Temmuz 2020 - 18:42

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli ve Belediye Meclis üyeleri parti binasında bir basın toplantısı düzenledi.31 Mart yerel yönetimler seçimlerinin üzerinden bir yılı aşkın süre geçti diyen Şehirli bu süreç içinde yapılan çalışmaları paylaştı.

Balıkesir’in yetiştirdiği emek mücadelesi önderlerinden meclis üyemiz Hüseyin Akyüz’ü saygı ve rahmetle anıyorum diyen CHP Altıeylül İlçe Başkanı Şehirli Akyüz’ün yerine Fatih Barlin’in meclis üyesi olarak göreve başladığını söyledi. Yaşamını yitiren Akyüz’ün, mecliste yaptığı konuşmadaki sözlerini hatırlatan Başkan Şehirli, “Muhalefet olarak biz bundan sonra bu mecliste halkımız için yapılacak her türlü olumlu kararlara olumlu şekilde yaklaşacağız. Yanlış olduğunu düşündüğümüz, bizim tarafımızdan eksik olan şeyleri burada tartışarak bunun doğrusunu bulmaya çalışacağız. Biz böyle bir karar aldık grup olarak” diyerek; Altıeylül ilçemizde yaşayan 182 bin insanımızın temsilcisi olarak burada bulunduğumuzu ,rantın değil hizmetin yanında olacağımızı bu iki konunun “kırmızı çizgimiz” olduğunu belirtmiştir. Amacımız halkımızın derdine derman olmak. Kimsesizlerin kimsesi olmak” dedi.

Şehirli “Vatandaşlarımız Önüne Sandık Geldiğinde Değerlendirecektir”

Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlere rahmet diliyoruz diyen CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli salgın süresince CHP’li belediyelerinde başarılı bir çalışma sergilediklerini belirtti ve teşekkür etti. Muhalefet belediyelerinin İstanbul, Ankara, İzmir Adana  gibi yerlerde yardım çalışmalarının engellendiğini de hatırlatarak bu engellemelerde hafızalarımızda hoş olarak kalmamışlardır, vatandaşlarımız önlerine sandık geldiğinde bunud a değerlendireceklerdir ”dedi.

Şehirli “Birlik ve Beraberlik Sağlanamamıştır”

Pandemi Sürecinde Altıeylül Belediyesi’nin fedakarca çalışma örnekleri sunduğunu ancak birlik ve beraberlik içinde hareket etme konusunda yeterli duyarlılığın sergilenmediğini belirten Şehirli yaptığı değerlendirmede, aynı durumun sosyal yardımların dağıtılmasında ve alınan önlemlerin denetimlerinde de yaşandığını savundu. CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli yetkililer birlik ve beraberlik konusunda sınıfta kalmışlardır” dedi.

“Arapça’ya Gösterilen Hassasiyet Türkçe’ye de Gösterilmelidir”

Altıeylül Belediyesine ait tabelaya Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin yazılması konusunda CHP’nin önergesinin AK Parti ve MHP ‘li meclis üyelerince  reddedildiğini söyleyen şehirli bu red kararının yurtsever Balıkesirlileri üzdüğünü söyledi. İstiklal Madalyası talep eden bir ilin meclisinde bu tablo yaşanmamalıdır” dedi. Öte yandan Belediye’nin yeni açılacak olan işyerlerinin isimleri konusunda da Türkçe olmasına teşvik etmesinin önemli olduğunu hatırlatan İlçe Başkanı Hakan Şehirli bu konuda Belediyemiz Arapçaya gösterdiği hassasiyeti Türkçe’ye de göstermelidir” dedi.

“Üreten Bir Belediye Arzuluyoruz”

Altıeylül Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Tıbbi ve Aromatik Bitki yetiştiriciliği çalışmalarını da olumlu bulduklarını belirten Şehirli üretime yöneli,k çalışmaların getirilerine dikkat çekerek bu projeleri desteklediklerini ancak belediyenin daha çok halka ucuz maliyetli üretimi de önemsediklerini belirtti.Borç içinde yüzen değil üreten bir Belediye arzusundayız ”ifadelerine yer verdi.  Belediye Meclis üyeleride görevli bulundukları alanlarda yapılan çalışmaları anlattı. Çalışmalara dair görüşleri, düşünceleri ve yapılanları ilerleyen günlerde Merhaba Gazetesinde ayrıca vereceğiz.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.