Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP Altıeylül Kadın Muhtarlarla Buluştu

CHP Altıeylül Kadın Muhtarlarla Buluştu
12 Ocak 2022 - 12:38

CHP Altıeylül Kadın Muhtarlarla Buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Altıeylül Kadın Kolları, Altıeylül ilçesinde mülki amirlik görevlerini yürüten kadın muhtarlarla buluştu.

İlçe kadın kolları başkanlığı olarak planlanan “Yaşam Hak” ve “Aile Destekleri Sigortası” projelerinin tanıtımını kadın kolları başkanı Kübra Güzen gerçekleştirdi.

CHP kadın kolları genel başkanı Aylin Nazlıaka’nın liderliğinde gerçekleştirilen “Yaşam Hak” projesi kapsamında 7/24 faaliyette olacak 444 82 85 numaralı hattan şiddete uğrayan kadın ve çocuklar yardım talep edebilecekler. Kimlik bilgisi değişimi, avukat desteği, psikolojik destek gibi geniş kapsamda yürütülen proje ile kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin önüne geçmek hedefliyorlar. CHP genel merkezinin hayata geçireceği “Aile Destekleri Sigortası” ile asgari ücretin altında hiç bir ferdin kalmaması planlanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet yürütecek olan “Aile Destekleri Kurumu” engelliler, yaşlılar ve yoksulluk sınırı altında yaşayan ailelerin imdadına koşacak.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.