Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP BALYA İLÇE ÖRGÜTÜNDEN DAYANIŞMA YEMEĞİ

CHP BALYA İLÇE ÖRGÜTÜNDEN DAYANIŞMA YEMEĞİ
23 Aralık 2014 - 0:09

Genel

Balya İlçe Örgütü Dayanışma yemeği önceki gün düzenlendi. Yemekte sağlanan kalabalık ve dostluk için şaşkın olduğunu belirten ilçe başkanı Gülay Dayıcan  ilk defa düzenlediğimiz yemeğe katılım bizi sevindirdi dedi.

Halk arasında söylenen bir söz var. Dünyada 3 medeniyet var. Bunlardan biri Lidyalılar, Diğeri Galyalılar üçüncüsü de Balyalılar diyerek katılımcıları güldüren ve alkış alan İlçe Başkanı Dayıcan, kırsal ağırlıklı bir ilçeyiz ve 43 köyümüzden 80’e yakın mahalle temsilcimiz aramızda dedi. Amacımız protokolden uzak halkla beraber ve iç içe omuz omuza olmaktı ve bunu sağladık. Cumhuriyet Halk Partisi elit kesimin partisi halka inemez diyenlere bugün gördüklerinizi yazın diye konuşan Dayıcan, eskilerde kalan sohbetleri yaşatmayı yan yana nasılsınız? Sorusunu sormayı önemsiyoruz. Bir araya gelip karşılıklı oturup birbirimize bakma duvarını kırıp konuşabildiğimiz yerlerde oturmak istiyoruz. ‘şeklinde konuştu.

Gülay Dayıcan, Kadın İlçe Başkanı olarak şuan konuşuyorum. Birlik ve beraberlik içinde olmazsak beni burada göremeyeceksiniz. Son 10 yılda kadına uygulanan şiddete bakın, kadınlara damızlık gözüyle bakılıyor. Kadına seçme ve seçilme hakkının azlığından bahsediyorum. Dayanışma içinde olalım. Beni de arka tarafa bir kafesin içine koyacaklar diyerek kadına gereken ilginin ve haklarının verilmediğini öne sürdü. HABER:DURMUŞ ALİ DOĞDU

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.