Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP bildirgesini yarın açıklayacak

CHP bildirgesini yarın açıklayacak
29 Eylül 2015 - 0:04

Genel

Cumhuriyet Halk Partisi, yeni seçim bildirgesini yarın açıklayacak. CHP, yeni bildirgesinde Türkiye’ye ‘barış ve huzurunun’ gelmesini ön plana çıkartacak, 7 Haziran sonrasında yaşanan kaosu vurgulayacak.

7 Haziran 2015 genel seçimleri sonrasında yaşanan hükümet krizi ve yeniden 1 Kasım’da seçim kararının alınmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) seçim propaganda hazırlıklarını tamamladı. CHP Balıkesir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Mehmet Tüm, partilerinin yeni seçim bildirgesinin 30 Eylül 2015 Çarşamba günü açıklanacağını bildirdi. Milletvekili Tüm, CHP’nin yeni bildirgesinin, 7 Haziran sonrasında yaşanan terör saldırılarına, kaosa dikkat çekeceğini, bildirgede Türkiye’ye barış ve huzurun gelmesini ön plana çıkartılacağını açıkladı.

7 Haziran seçimleri öncesinde toplumun bütün kesimlerine dokunan bir seçim bildirgesi ile seçmenin karşısına çıkıldığını hatırlatan Tüm, yeni bildirgede de bu unsurların yine olacağını, bunlara ek olarak Türkiye’nin barış ve huzura olan ihtiyacının da yeni bildirgede vurgulanacağını belirtti.

Partilerinin yeni sloganının, “Önce İnsan, Önce Birlik, Önce Türkiye” olduğunu hatırlatan Tüm, “Türkiye’nin barış içinde yaşamasına vurgu yapacağını, kardeşlik içinde, birlik içinde; şiddetin, gerilimin sona erdiği bir Türkiye” vaat ettiklerini belirtti.

TÜRKİYE’NİN UMUDU CHP

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan çıkabilmesi için CHP’ye ihtiyaç olduğunu vurgulayan Milletvekili Tüm, “Türkiye’nin umudu Cumhuriyet Halk Partisi. Türkiye’nin içinde bulunduğu kaosa kimlerin sebep olduğunu halk biliyor.

CHP, 7 Haziran seçimleri sonrasında hükümet kurma sürecini en iyi yöneten parti oldu. Halkımız bunu da gördü. Türkiye’nin kaosa sürüklenmesine AKP sebep oldu. MHP de, buna destek oldu. Hükümet kurma çalışmaları sürecinde olumlu, yapıcı davranan tek siyasi parti CHP oldu. Halkımıza sesleniyorum. Barış içinde yeni bir Türkiye, ekonomik ve siyasi kaosun olmadığı, anaların ağlamadığı bir Türkiye isteniyorsa CHP’yi desteklesinler.” Çağrısında bulundu.

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, 30 Eylül 2015 Çarşamba günü partilerinin seçim bildirgesinin açıklanacağını, 1 Ekim 2015 Perşembe günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılacağını ve 1 Kasım seçimleri sebebiyle herhangi bir gündemi görüşmeden Meclisin tatile gireceğini ve CHP’nin de 2 Ekim’den itibaren alana ineceğini bildirdi.

Tüm, “Balıkesir’de de oluşturulan il seçim kurulunun belirleyeceği program çerçevesinde il genelinde propaganda çalışmalarının başlatacağız. Balıkesir’de 4 milletvekili çıkartacağız” dedi.

CEMİL YURTMAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.