Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: “BALIKESİR’İN TEŞVİK VE YARDIMLARINI KESMEK HATADIR ”

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: “BALIKESİR’İN TEŞVİK VE YARDIMLARINI KESMEK HATADIR ”
25 Ağustos 2020 - 12:17

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, doğalgazın keşfinin müjdelendiği gün gün Balıkesir’in yatırım yardımlarında indirime gidildiğini söyledi.

 

“Ülkeye doğalgazı müjdelerken, Balıkesir’in teşvik ve yardımlarını kestiler. Bu karadan en kısa zamanda geri dönülmeli, iktidarın milletvekilleri ve yerel yöneticileri de elini taşın altına koymalıdır. İktidarın temsilcilerini göreve davet ediyorum” dedi.

 

“Balıkesir bir alt lige düşürülmüştür ”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 2846 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı 12 inci Maddesi ile “Yatırım Teşvik Uygulamalarında Bölgeler” başlıklı tablosu değiştirildiğini, Balıkesir’in 3 üncü bölgeden 2 inci bölgeye alındığını ifade etti. “Bunun anlamı, devletin yatırım yardımı ve teşviklerinde Balıkesir bir alt lige düşürülmüştür” diyen Ahmet Akın şöyle devam etti:
“Balıkesir ekonomisini yakından ilgilendiren bu karar öncesinde sanayicisinden esnafına, çiftçisinden yatırımcısına paydaşların görüş ve önerileri alınmamıştır. Balıkesir sanayicisinin ve yatırımcısının projeleri her zamankinden daha çok destek ve teşvik beklerken adeta yarı yolda bırakılmışlardır. Bunu bir hata olarak görüyor ve derhal düzeltilmesi gerektiğini düşünüyoruz. ‘Bizim görevimiz yatırım yapacağım diyen her babayiğidi kucaklamak, sorunlarını çözmek ve bürokrasisini azaltmak olacak’ diyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı bu hatanın düzeltilmesinde gayret gösterecek Balıkesir’in yöneticisi olarak göreve davet ediyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.