Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: ‘‘CHP’NİN 16 PROJESİNDEN BİRİ, ENERJİ VERİMLİLİĞİ’’

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: ‘‘CHP’NİN 16 PROJESİNDEN BİRİ, ENERJİ VERİMLİLİĞİ’’
17 Ocak 2023 - 11:40

‘‘CHP’NİN 16 PROJESİNDEN BİRİ, ENERJİ VERİMLİLİĞİ’’

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, ‘Enerji Verimliliği Haftası’ kapsamında Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Enerji Günleri etkinliğine katılıyor.

 

Panel Konuşmacısı Olarak Yer Alacak

CHP Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, İklim ve Enerji İçin Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi’ni imzalayan Mersin Yenişehir Belediyesi’nin düzenlediği 1. Enerji Günleri etkinliği kapsamında ‘İklim Değişiyor! Biz Ne Yapabiliriz’ Panelin açılışında konuşacak.

 

‘’Güvenilir, Ödenebilir, Kaliteli’’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Cumhuriyetin II. Yüzyılına girerken, bizleri önce 2030 daha sonra 2050’lere taşıyacak olan enerji politikalarımız; güvenilir, ulaşılabilir, ödenebilir, kaliteli, yeterli, çevreyle dost, sürdürülebilir şekilde önceliğimiz olacaktır” dedi.

 

Ahmet Akın, “2012’de yayımlanan Türkiye Enerji Verimliliği Strateji Belgesi’nde 2012-2023 dönemi için enerji yoğunluğunda yüzde 20 oranında azalma hedeflenmiştir. Ancak, 2010 sonrasında enerji yoğunluğu dalgalı bir seyir izlemiş, 2012-2020 arasında sadece yüzde 5 civarında azalma sağlanmıştır, dolayısıyla Türkiye 2023 yılı için konulmuş olan enerji verimliliği hedeflerinin çok uzağındadır. Bizim iktidarımızda 2030 yılında, 2020 yılına göre en az yüzde 20 enerji verimliliği uygulamaları ile tasarruf sağlanacaktır” dedi.

 Haber: Serap Acar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.