Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Eskişehir’de Konuştu ‘‘İktidarımızda Enerjide Atılım Yapacağız’’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Eskişehir’de Konuştu ‘‘İktidarımızda Enerjide Atılım Yapacağız’’
09 Eylül 2022 - 13:05

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Eskişehir’de Konuştu ‘‘İktidarımızda Enerjide Atılım Yapacağız’’

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Cumhuriyet Halk Partisi’nin enerji politikalarını anlattı. Akın  “Yüksek potansiyelimize rağmen şu ana kadar yenilenebilir enerjide dünyanın gerisinde kaldık” dedi.

 

AHMET AKIN’DAN ESKİŞEHİR’E ZİYARET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Eskişehir’de ziyaretlerde bulundu. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın daha sonra Başkan Büyükerşen ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Dönüşüm ve Enerji Üretim Tesislerinde incelemelerde bulundu.

‘’BOZKIRIN ORTASINDA BİR VAHADIR’’

Akın, yaklaşık 95 bin hanenin elektriğinin üretildiği ve aynı zamanda üretilen ısı ile bitki yetiştiriciliğinin yapıldığı tesisi değerlendirdi. Ahmet Akın, “Yılmaz Hocamızın çevreyi önceleyen, koruyan projeleri tüm ülkeye örnektir. Bu tesisler bize çevrenin korunarak da enerji üretilebildiğini göstermektedir. Eskişehir bozkırın ortasında bir vahadır, bir örnektir” dedi.

CHP’NİN ENERJİ POLİTİKALARINI ANLATTI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi’nin düzenlediği “İkinci Yüzyılda Cumhuriyet Halk Partisi’nin Enerji Politikaları” söyleşisine konuk oldu. Söyleşide CHP’nin enerji politikalarını anlattı.

‘’ENERJİ YÖNETİLEMEZ DURUMDA’’

Ahmet Akın söyleşisinde şunları söyledi, “AK Parti iktidarı enerjiyi yönetemiyor. Enerjiyi yönetemeyen ekonomiyi de ülkeyi de yönetemez. Yerli ve milli söylemiyle, dışa bağımlılığı artıran bir iktidar. Yüksek potansiyelimize rağmen şu ana kadar yenilenebilir enerjide de dünyanın gerisinde kaldık. Bütün bunlar plansız programsız öngörüsüz politikaların sonucu’’.

‘’YEŞİL DÖNÜŞÜM VE KAMUNUN ROLÜ’’

Akın söyleşisinde son olarak şu ifadelere yer verdi : ‘’ Arz güvenliğinin tehlikede olduğu, milyonlarca vatandaşın faturasını ödeyemediği ve icralık olduğu, enerji yoksulluğunun tavan yaptığı, sektörün borç batağında olduğu iflas bir enerji politikaları gerçekliği var ortada. Fiyat, arz güvenliği, yeşil dönüşüm, kamunun rolü arasında satın alma gücü de dikkate alınarak bir enerji politikası tasarlanmalı, tesis edilmelidir. En önemlisi de yenilenebilir enerji politikaları yeniden ele alınmalı ve büyük bir revizyona gidilmelidir. Büyük potansiyelimiz var”

Haber: Muhammed Can Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.