Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın: “5 Balıkesir Kadar Alan Ekilmiyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın: “5 Balıkesir Kadar Alan Ekilmiyor”
12 Şubat 2021 - 15:29

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın: “5 Balıkesir Kadar Alan Ekilmiyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Erdek, Gönen, Balya ve Havran ilçelerini ziyaret ederek çiftçi ve esnaflar ile görüştü.

Çiftçi ve Esnafları Ziyaret Etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın açıklamada bulundu. Akın, esnafın ise masraflarını karşılayamadığı için dükkanını açamadığını öne sürdü.  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “19 yıldır ülkeyi yönetenler, ülkeyi üreten değil ithal eden bir ülke haline getirdiler. 19 yıldır çiftçiyi tarlaya küstürdüler. 19 yıldır neredeyse 5 Balıkesir kadar alanda ekim yapılmaz oldu” dedi.

Vatandaşları Dinledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir ve ilçelerinde yaptığı ziyaretlerde ilçe sakinleri ile bir araya geldi. Esnaf ve çiftçi temsilcileri ile görüşen Ahmet Akın, Balıkesir’de çiftçi ve esnaflar ile bir araya gelerek talep ve beklentilerini diledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ziyaret programı kapsamında Erdek İlçe Başkanlığını ziyaret ederek Hale Tuna Tar, ilçe yöneticileri, partililer ile görüştü.

Gönen’e Geçmiş Olsun Ziyareti

Akın, CHP Gönen İlçe Başkanı Ünsal Acar ve ilçe yöneticileri ile birlikte Gönen Bandırma kara yolu Taştepe mevkiisindeki Bandırma Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren metal döküm fabrikasını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Balya Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Balya Ziraat Odası’na Ziyaret

Akın, CHP İlçe Başkanlığı’nda Başkan Gülizar Yıldız, ilçe yöneticileri ve partililerle bir araya geldi. Balya Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Balya Ziraat Odası’nı ziyaret eden Akın, çiftçinin ve esnafın giderek artan ve çözüm bekleyen sorunları bulunduğunu hatırlattı. Akın konuyla ilgili şunları kaydetti:

 “Her alanda üretmeliyiz”

“Türkiye’nin üretmesi lazım. Her alanda üretmeliyiz. 19 yıllık AK parti hükümetleri döneminde neredeyse 5 Balıkesir büyüklüğünde alanında ekim yapılamaz oldu. Çiftçi tarlasını satıyor, hayvancılıkla uğraşanlar hayvanlarını kesiyor. Neden? Kazanamıyor. Bırakın kazanmayı zarar ediyor. Esnaf kan ağlıyor. Elektrik faturasını ödeyemiyor.

7 Maddede İcraatlar

CHP iktidar olduğu gün 7 madde olarak açıkladığımız ve hemen yapacağımız icraatlarımızdan ikisi esnafımız ve çiftçimiz ile ilgili. Ülkemize huzuru getireceğiz, bereketi getireceğiz.”

Akın, CHP Havran İlçe Başkanı Naci Savaş’ı işyerinde ziyaret ederek Edremit’i ziyaret etti..

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.