Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP İL BAŞKANI ‘GÖZLER GELECEK PARADA’

CHP İL BAŞKANI ‘GÖZLER GELECEK PARADA’
14 Mart 2016 - 0:15

Genel

CHP İL BAŞKANI ‘GÖZLER GELECEK PARADA’

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ender Biçki ‘Suriyeli göçmelerle ilgili bir dert yok gelecek olan para düşüncesi var’dedi.
Biçki ,Akp’nin Suriyeli göçmenler değil gelecek para dertleridir.Kendi çocuklarına, kadınlarına insanca yaşam olanaklarını sunmakta zorlanan Türkiye, yeni gelecek yüz binlerce çocuğa, kadına bu imkanları nasıl sağlayacak?Suriyeli Göçmenleri Geri Kabul Anlaşması’nın, Türkiye için büyük bir sıkıntı olacaktır.Cumhurbaşkanının “4 ay geçti hâlâ 3 milyar euroyu vermediler, umarım Başbakan Brüksel’den 3 milyar euroyu alır gelir” sözleri, Cumhurbaşkanının ve hükümetin gerek soruna, gerekse AB ile ilişkilere bakış açısını, net bir şekilde özetliyor’dedi.

GÜNÜ KURTARMAK
Biçki yaptığı açıklamada,Avrupa’ya geçen ve aralarında Suriyelilerin de bulunduğu tüm kaçak sığınmacılar, Türkiye’ye iade edilecek. Buna karşı AB, sadece Yunan adalarından Türkiye’ye gönderilecek her bir Suriyeli için Türkiye’den bir Suriyeli mülteciyi kabul edecek. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin 1 Mart 2016 itibarıyla açıkladığı sayılara göre, 2015 yılı sonuna kadar, Yunan Adalarına gelen ve adalar üzerinden Avrupa’ya gitmeye çalışan, Yunan adalarında bulunan toplam mülteci sayısı 856 bin 723’e ulaşmış bulunuyor. 2016 yılının başından 1 Mart’a kadar deniz yoluyla Yunan adalarına geçenlerin sayısı ise BM’ye göre, 123 bin 246 kişi. Yani, Türkiye’nin tamamını geri almayı kabul ettiği, Yunan adalarındaki toplam mülteci sayısı 1 Mart 2016 tarihi itibarıyla 979 bin 969 kişi. Türkiye, ülkedeki 3 milyona
yaklaşan Suriyelilere ilave olarak, gelecek bu insanları nerede, nasıl barındıracak? Nasıl eğitecek? Kendi çocuklarına, kadınlarına insanca yaşam olanaklarını sunmakta zorlanan Türkiye, yeni gelecek yüz binlerce çocuğa, kadına bu imkanları nasıl sağlayacak?diye sordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.