Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP Karesi’den dayanışma yemeği

CHP Karesi’den dayanışma yemeği
15 Aralık 2014 - 0:04

Genel

İlçenin dayanışma yemeğinde milletvekilleri, parti yöneticileri, partililer buluştu. Gecede gelir elde etmek amacıyla bir bağlama açık artırma ile satıldı. Bağlamayı Sami Sözat alarak parti yönetimine hediye etti.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Karesi İlçe Başkanlığı yeni yönetimi partililerle tanışma ve dayanışma gecesi önceki gece Ekilmiş Restoranda düzenledi. İlçe Başkanı Tuncay Irmak ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı yemeğe Milletvekilleri Nedret Akova, Namık Havutça, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yanı sıra partililer, sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Karesi İlçe Başkanı Tuncay Irmak’ın konuşmasının ardından milletvekillerinin konuşması ile gece devam etti. Partiye maddi destek sağlamak için bir bağlama açık artırma ile satıldı. Bağlama için bin 700 TL. ile en yüksek fiyatı veren Sami Sözat, bağlamayı ilçe başkanlığına armağan etti.

Karesi İlçe Başkanı Irmak, görevi yeni devir aldıklarını, birlik ve beraberlik içinde çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti. Yönetim kurulunu tanıttıktan sonra sözü; görevi teslim aldığı Yaşar Evci’ye verdi.

“BEN CHP’NİN AMELESİYİM”

Karesi İlçesi eski başkanı Yaşar Evci, gecede bir konuşma yaptı. Evci, “Ben aile yaşantımda aile, eşim, çocuklarım ile ilgili daima gelecek hesabı yapan birisiyim. Ancak sendikal ve siyasal mücadelede kişisel bir gelecek hesabım hiç olmadı. İki dönem; yaklaşık 5 yıl çoğunluğu il sekreterliği olmak üzere il yöneticiliği, 2 yıl 9 ay da İlçe Başkanlığı görevimi elimden geldiğince yürüttüm. İl ve ilçe başkanı ve yöneticileri, örgütün hamallarıdır. Araban, personelin, paran olmayacak, ama sen görevini yürüteceksin, partinin masraflarını karşılayacaksın. Yeri gelecek süpürgeni paspasını alıp parti binasını temizleyeceksin. Karesi İlçe Başkanlığına getirilen Tuncay Irmak arkadaşımızın başkanlığında oluşan yeni yönetim kuruluna başarılar diliyor ve emirlerinde olduğumu belirtiyorum. İlçe başkanlığım sonlanıyor ancak siyasi yaşamımı sonlandırmıyorum. Ben işçiyim, emekçiyim, eski tabirle ameleyim. Önümüzdeki süreçte amele gibi yine örgütümün ve örgüt emekçilerinin emrinde olacağım. AKP’nin yarattığı faşist yönetim anlayışına karşı patimin iktidarı, ülkemin geleceği için çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Karesi İlçe Başkanı Tuncay Irmak eski başkan Yaşar Evci’ye plaket verdi. Gecede bir de Milletvekili Nedret Akova’nın doğum günü kutlandı.

HABER: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.