Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP OYUNU ARTIRDI

CHP OYUNU ARTIRDI
08 Haziran 2015 - 0:04

Genel

CUMHURİYET Halk Partisi ülke genelinde 2. parti konumunda olsa da Balıkesir’de oyunu artırarak AK Parti ile başa baş duruma geldi. CHP’nin Balıkesir’de bu sonucu elde etmesi memnuniyetle karşılansa da ülke genelinde beklenen başarıyı elde edememesi üzüntü yarattı.
Elde edilen sonuca göre CHP’nin seçime hazırlanırken uyguladığı ön seçim ile ilk üç sıraya yerleşen milletvekilleri; Mehmet Tüm, Ahmet Akın ve Namık Havutça Meclise girdi. CHP’nin il merkezi adayları ise Meclise giremedi. CHP milletvekili sayısını korudu.
Seçim sonuçları aşağı yukarı belirginleştiği saatlerde CHP İl Başkanı Mete Erol, Büyükşehir MERHABA’ya özel bir demeç verdi.
İl Başkanı Erol, oy sayımı devam ederken yaptığı değerlendirmesinde CHP’nin oy oranının yüzde 36.13 olduğunu belirtti. Erol, “Açılan sandıkların sonuçlarına göre şu anda oyumuz oyumuz yüzde 36.13, AKP’nin oyu ise 36.42 civarında görünüyor, kafa kafaya bir durum var.
MHP oyunu arttırmış görünüyor; yüzde 20.51 böyle bir tablo var. Balıkesir’deki milletvekili dağılımı bu tabloya göre 3-3-2 oldu. AKP’nin kaybettiği milletvekilini MHP almış görünüyor.
Balıkesir’de oyumuzu artırdık, ama Türkiye genelinde aynı başarıyı elde edemedik” dedi. SAMET AYDIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.