Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP planı tartışacak

CHP planı tartışacak
07 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Balıkesir’in büyükşehir olmasıyla birlikte gündeme gelen 1/100binlik plan uygulaması CHP tarafından bir çalıştayla irdelenecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 1/100 binlik Balıkesir-Çanakkale Çevre Düzeni Planını, bir çalıştayla tartışmaya açıyor.  CHP’li milletvekilleri Namık Havutça, Nedret akova ve Haluk Ahmet Gümüş, söz konusu plan  yapılırken vatandaşların, sivil toplum kuruluşlarının, odaların görüşü alınmadan sağlıksız yöntemle yapıldığını belirterek bu yönde bir çalışma başlattıklarını bildirdi. Bugün başlayıp üç gün süreyle devam edecek olan çalıştayda CHP Heyeti, 7, 8, 9 Kasım 2014 tarihlerinde Manyas, Bandırma, Erdek, Biga, Karabiga, Ayvalık, Burhaniye, Edremit’te yapacağı çalışmalarda planla ilgili olarak görüşleri belirleyecek.

Heyette; CHP’nin Balıkesir ve Çanakkale Milletvekilleri, TBMM’de Çevre Komisyonu, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu, İnsan Hakları İnceleme Komisyonu, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda görev yapan CHP milletvekilleri bulunacak. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.