Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP SEÇİM STARTINI VERDİ

CHP SEÇİM STARTINI VERDİ
17 Ocak 2015 - 0:01

Genel

CHP 2015 Genel Seçimlerine hazırlık için dün Emek Sinemasında bir toplantı düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2015 Genel Seçimlerine hazırlık için startını verdiği toplantıya CHP Balıkesir Milletvekili Nedret Akova, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Balıkesir İl Başkanı Mete Erol, İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

Toplantıda konuşma yapan İl Başkanı Mete Erol şunları söyledi; “2015 yılında özgür, eşit ve aydınlık bir Türkiye umut ediyoruz. Hırsızlığın, yolsuzluğun, diktatörlüğün son bulması ümidiyle yeni yılınızı kutluyorum. Vatandaşın umutları 2015 seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarlığında gerçekleşecek. Yeni yılın halkın iktidarın kurulduğu, alın terinin hak ettiği karşılığı aldığı, çocukların yatağa aç girmediği barışın ve kardeşliğin egemen olduğu bir yıl olacak. 2014’ün maden kazaları, yolsuzluklar ve kesilen zeytin ağaçları gibi toplumun hafızasına kazınan olayların yanı sıra ülke ekonomisinin küçüldüğü, küresel ekonomide iki basamak gerilediğimiz, iş yerlerinin kapandığı, enflasyonun kontrolden çıktığı buna karşın vatandaşın gelirlerinin eridiği, işsizliğin tavan yaptığı ve milletin borç batağına saplandığı bir yıl oldu. Kuruluştan günümüze birçok devrede imzası olan partimiz bu dönemde özgürlük demokrasi ve eşitlik değerlerinin halkımıza sunulması konusunda yeni bir devrime daha imza atacaktır. Cumhuriyet değerlerimizin yaşatılması ve halkımızın güzel güneşli güler görmesi ancak Cumhuriyet Halk Partisi İktidarı ile gerçekleşecektir. İşsizlik yoksulluk ve çözüm yolları bizim seçim sürecinde birinci gündem maddemiz olacak. Sadece Kılıçdaroğlu değil tüm kadrolarımız belediyelerimiz örgütlerimizle teyakkuzda olacağız. Önümüzde Türkiye Cumhuriyetinin varlığını şekillendirecek bir seçim var. Bu seçim diğerleri gibi değil. Bütün muhalif güçleri bu gidişten rahatsız olan yurttaşlarımızı Cumhuriyet Halk Partisi limanına bekliyoruz. Bu coğrafyada ayak basmadık yer bırakmayacağız.

Ateş ve ihaneti gördük

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Mete Erol AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, sosyal medya hesabından yaptığı yorum için şunları söyledi;  “Osmanlı devletinin 90 yıllık reklam arasının sona erdiğini söyleyen AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, bu açıklaması ile mecliste ettiği yemini unutmuş görünüyor. Belli ki Cumhuriyet’i de anlayamamış. Nazım Hikmet’in yıllar önce dediği gibi Ateş ve ihaneti gördük. İşte bu günlerde tamda bunu yaşıyoruz.”

Toplantı konuşmalardan sonra basına kapalı olarak devam etti.

HABER: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.