Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP’de kongreler süreci başlıyor

CHP’de kongreler süreci başlıyor
09 Ekim 2014 - 0:05

Genel

chp kongreler

 

Kılıçdaroğlu genel başkan yardımcılarına talimat verdi

18. olağanüstü büyük kurultay sonrasında gündeme geleceği tartışılan yerel kongreler için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, takvimin hazırlanmasını istedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ‘çatı aday’ Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığı ile katılan, fakat beklenen başarının elde edilememesi sonrasında olağanüstü büyük kurultaya giden Cumhuriyet Halk Partisi’nde(CHP) bu defa da yerel kongreler gündeme geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, genel başkan yardımcılarına yerel kongreler takviminin hazırlanması talimatı verdiği öğrenildi.

Manisa/Salihli’de yapılan ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı Üzüm Mitingi’nden dönüş yolunda Büyükşehir Merhaba’ya bilgi veren İl Başkanı Muzaffer Mavuk, 15-20 güne kadar takvimin belirginleşeceğini belirtti. Mavuk, “Genel başkanımız Kemal Kılaçdaroğlu, olağan ilçe ve ilçe kongrelerinin yapılması için ilgili genel başkan yardımcılarına talimat verdi. İlçe ve il olağan kongreleri bütün yurtta yapılacak. Biz de hazırlığımızı ona göre yapacağız” dedi.

İl Başkanı Mavuk, “Partimiz büyük kurultaydan çıktı. Örgütlerimiz yerel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinden geçti. Bu yoğun çalışmalar sonrasında partimizde bir yenilenmeye ihtiyaç var. Yerel seçimler sırasında yönetim kurullarında aday olan arkadaşlarımızdan boşalan yerler oldu. Bu boşluklar da doldurulmuş olacak” dedi.

Mavuk, il başkanlığı için yeniden aday olup olmayacağı sorusu üzerine ise bu konuda açıklama yapmak için çok erken olduğunu belirtti. Mavuk,  genel merkez tarafından her hangi bir görevden alma olmadığını da sözlerine ekledi.  HABER: FATMA KARA

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.