Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP’DE ÖN SEÇİM HEYECAN YARATTI

CHP’DE ÖN SEÇİM HEYECAN YARATTI
16 Şubat 2015 - 0:11

Genel

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Karesi AVM’deki aday adayı tanıtımı, genel merkezde ki Parti Meclisi toplantısı ile aynı saatlerde yapıldı. Toplantı devam ederken Ankara’dan gelen; ‘ön seçim netleşti’ haberi heyecanı artırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tabanının, aylardır dile getirdiği ön seçim talebi genel merkezde karşılığını buldu. CHP Balıkesir örgütü, ise genel merkezin ‘ön seçim kararı’ netleşmeden dün Parti Meclisi toplantısının yapıldığı saatlerde Karesi AVM’de bir toplantı yaparak aday adayı tanıtımlarını başlattı ve seçim startını verdi. CHP Karesi İlçesi tarafından düzenlenen tanıtım toplantısı açılışında bir konuşma yapan İl Başkanı Mete Erol, Ankara’da toplanan Parti Meclisi’nde ön seçim kararı alındığı haberini sıcağı sıcağına partililerle paylaştı. Bu haber salonda heyecanı daha da artırdı. Balıkesir’de hakim denetiminde, üye bazında ön seçim yapılacağı bildirildi.

Seçim startını erkenden veren CHP’nin yaptığı bu toplantıda ilk aşamada 18 aday adayı kendisini tanıttı. Aday adaylığı konusunda tereddüt yaşayan aday adayları da 5’er dakikalık konuşma süresinde bu kararın partinin önünü açacağını ve CHP’nin genel seçimlerde ki başarısının artacağını dile getirdi.

Aday adayları, konuşmalarında Ülkemizin bir dönüm noktasında olduğunu, 2015 genel seçimlerinin bu bakımdan büyük önem taşıdığını ve CHP’nin yine tarihi bir sorumluluk ile karşı karşıya olduğunu belirterek birlik beraberlik çağrılarında bulundular.

Toplantıda en çok dile getirilen konulardan biri de korkunç bir cinayete kurban giden Özgecan olayı oldu ve son yıllarda kadına yönelin şiddete dikkat çekildi. Konuşmacılar, iktidarın kadınlarla ilgili olarak kullandığı ötekileştirici dilin bu olayları artırdığını belirttiler.

CHP’nin toplantısını Ak Parti Büyükşehir Belediyesi danışmanı Aziz Han da izledi ve bir ara cep telefonu ile çekimler de yaptı.

Toplantı sonunda halk oyunları ekibi de bir gösteri yaptı. Cemil YURTMAN

İŞTE 18 ADAYININ İSİMLERİ

Yaşar Evci, Yurt Yıldırım, Ergün Aydoğan, Halil İbrahim Kaya, Mamut Özen, Orhan Sür, Muzaffer Mavuk, Ahmet Akın, Filiz Karayelli, Ensar Aytekin, Fikret Şahin, Hasan Özpolat, İrfan Barış, Asım Sürer, Mehmet Tüm, Neşe Zengin Iğdır, Gülenay Aşık, Cemil Yavuz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.