Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP’de seçim hazırlığı

CHP’de seçim hazırlığı
03 Kasım 2014 - 0:13

Genel

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa Balıkesir’e geliyor

Erken genel seçim ihtimalini dikkate alan CHP, çalışmalar başladı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ile Antalya’da seçim hazırlığı toplantısını yaparken, Balıkesir örgütü de, 14 Kasım’da yapılacak çalışmanın hazırlığı içine girdi.

Cumhuriyet halk Partisi (CHP)  erken genel seçim olasılığının ağırlık kazanması ile harekete geçti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, , milletvekillerinin katılımı ile Antalya Sirene Otel’de seçime hazırlık toplantısı yaparken Balıkesir örgütü de, 14 Kasım 2014 tarihinde yerelde yapılacak çalışma programını hazırlığı içindeydi. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 14 Kasım günü Balıkesir’e gelerek İl ve İlçe örgütü yöneticileri ve belediye başkanları ile bir araya gelecek. Ağbaba, Ayvalık, Edremit, Manyas, Bandırma, Erdek örgütlerini ve belediye başkanlarını ziyaret ederek genel seçim dönemine hazırlık çalışmalarını görüşecek, koordinasyonu yapacak.

ÖRGÜT ÖN SEÇİM İSTİYOR

Bu çalışmalarla ilgili olarak görüştüğümüz CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk, 14 Kasım günü Balıkesir’de genel seçim hazırlığı için yoğun bir çalışma yapılacağını bildirdi. Büyük bir olasılıkla erken seçim yapılacağını belirtirken, milletvekili adaylarının belirlenmesinde ön seçimden yana olduklarını açıkladı. Mavuk, milletvekili aday adaylığı için şimdiden bazı isimlerin gündemde olduğunu, aday adayı olacakların seçime üç ay kala istifalarının gündeme geleceğini, aday adayı sayısının 50-60’ı bulabileceğini dile getirdi. Mavuk, iktidarın erken genel seçim kararını göz önüne alarak il ve ilçe kongrelerinin de seçim sonrasına bırakıldığını dile yineledi.

CUMHURBAŞKANI BUNU YAPARSA

CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk, erken seçim hazırlığı ile ilgili açıklamaları yanı sıra Ülkemizde yaşanan felaketler ve siyaset gündemi ile ilgili açıklamalarda da bulundu. “Ülkemizde artık hukukunun işlemediğini, en tepedeki yöneticilerin bile hukuku çiğnediğini, iş kazalarının iş cinayetine dönüştüğünü” belirten Mavuk,  “Soma ve Ermenek’te ki maden kazaları tam bir iş cinayeti görüntüsünde. Hukuk işlemiyor. Madenlerle ilgili yasal düzenlemeler yapıldı, fakat uygulanmıyor” dedi. Cumhurbaşkanlığı’nın yeni binasını ‘AK saray’ olarak niteleyen Mavuk, “Cumhurbaşkanı, yapımı yasa dışı olan bir binada oturuyor. Cumhurbaşkanı bunu yaparsa gerisini düşünün” dedi. 17-25 Aralık operasyonları ile ilgili davalar hakkında da takipsizlik kararı verildiğini, bir “hukuk garabeti yaşandığını”, İstanbul/Validebağ’da cami yapımı ile ilgili olarak vatandaşların tepkisini hatırlatan Mavuk, bu konuda da mahkeme kararının uygulanmadığına belirtti.  Mavuk, “Ortada caminin yapımını durduran bir mahkeme kararı var, fakat uygulanmıyor, inşaat devam ediyor. Polis, inşaatı durduracağına protesto eden vatandaşları durduruyor” diye konuştu. CHP Milletvekili Meral Tarhan’ın istifası ile ilgili olarak ise İl Başkanı Mavuk; “Daha önceden da bazı disiplinsizlikleri olmuştu. Demek ki parti disiplini yokmuş. Demek ki henüz partili olamamış” değerlendirmesinde bulundu.  HABER: CEMİL YURTMAN

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.