Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP’DEN SABUNLU EYLEM

CHP’DEN SABUNLU EYLEM
26 Aralık 2014 - 0:09

Genel

CHP bir basın açıklaması yaparak yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarına sabunlu eylemle karşılık verdi. Basın açıklamasını Altıeylül İlçe Başkanı Haydar Çuhadar yaptı.

Çuhadar Ülkemizin, çocuklarımızın, bizlerin geleceğini çalanlar, Adaleti yok edenler,  Demokrasimizi katledenleri unutma, unutturma diyerek ‘ Soyulduk Ey Halkım Unutma Bunları” dedi. Çuhadar açıklamanın devamında şunları söyledi:17 Aralık 2014’ soruşturması MASAK raporu ile Eylül 2012 kara para aklama ihbarlarıyla başladı. İran uyruklu Reza ZARRAP liderliğindeki gurup, İran parasını aklamak için bazı bakan ve çocuklarına milyonlarca dolar,  euro nasıl verdiklerine ait görüntülü, sesli kayıtları ortaya çıktı. Bu çetelerin hükümetle nasıl iş birliği içersinde oldukları, bu çevrelerin hükümetteki uzantılarıyla birlikte devleti, nasıl soydukları ortaya çıktı. AKP iktidarı 17-25 Aralıktan itibaren büyük telaş ve suçluluk duygusuyla, binlerce polis, savcı, hakimi yerinden yurdundan edilmiştir. 17 Aralık’tan beri olup biten, bir darbe planının ortaya çıkarılması filan değil, düpedüz bir örtbas operasyonu aslında Önce Meclis’ten dosya kaçırıldı. Sonra dosyayı oluşturan polisler, savcılar, hâkimler görevden alındı. Güvenlik paketi ile sokakta doğacak tepkileri bastırıldı.

GAZETECİLERE DAVA AÇILDI

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Çuhadar Yolsuzluğu yazan gazetecilere davalar açıldı, yayın yasağı ile medya kontrol altına alındı. Ve böylece hırsızlık yaşanmamış gibi yapıldı diyerek yılmayacaklarını belirtti. Çuhadar şöyle konuştu:Ancak ne yapılırsa yapılsın, mızrak çuvala sığmadı; ayakkabı kutuları, para sayma makineleri, “sıfırlayın” talimatları unutturulamadı. Unutturulamayacak. Bütün bunları paralel denen suç örgütü yaptı, peki Hırsızın hiç mi sucu yok, evlere para kasasını, ayakkabı kutularına dolarları paralel mi koydu? Kendi çocuklarının 10 -13 senede bir, iki çocukları varken, o halka 4 çocuk yapmalarını söylüyor, senin çocukların senin sayende zengin oldular, birkaç gemicikleri var,  benim halkımın, köylümün, memurumun, esnafın dar gelirlinin neyi var,  850 tl emekli maaşının dışında. 4 çocuğa bakacak parası mı var? Onları kendin gibi zengin mi sanıyorsun. Bugün; ülkemize bir bakın, tarım ve sanayi istenilen seviye demi,  emekli ve çalışanın alım gücü ne durum da, Sağlık paralı sisteme dönüştürülmüş,  Eğitim Ulema görüşlerine göre dizayn edilmeye çalışılıyor.  Konuşması gereken aydınlar, sanatçılar, Üniversiteler, Gazeteciler yazamaz hale getirilmiş, Demokrasisi rafa kaldırılmış, tek adam diktatörlüğünün ülkeyi adım, adım bataklığa, iç savaşa doğru götürüldüğü bir dönemi yaşıyoruz. Sevgili Balıkesirliler; işte bütün bu olumsuzluklardan kurtulup, gerçek adaletin sağlanması,  yolsuzlukların, talanın, yetim hakkının hesabının sorulması için,  2015 de yapılacak olan genel seçimlerde CHP yi iktidar yapmaktır. Kurtuluşun tek adresi CHP iktidarıdır. Kirlilikten arınmanın yolu, beyaz sabunla temizlenmekten geçmektedir. Kirlenen hükümet üyelerine, yandan iş adamlarına, hırsızları görmemezlikten gelen, doğru haberleri yazmayan yandaş basına temizlenmeleri için bu sabunları dağıtıyoruz”

HABER: SEVDA KAYGISIZ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.