Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP’Lİ AKIN BALIKESİR’İN DEMİRYOLLARINI TAKİBE ALDI

CHP’Lİ AKIN BALIKESİR’İN DEMİRYOLLARINI TAKİBE ALDI
131
10 Temmuz 2018 - 8:23

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Bandırma-Balıkesir-İzmir demiryolu hattı ile Kütahya-Balıkesir, Eskişehir- Balıkesir hatlarının yakın tarihlerde bakım onarımının yapıldığını hatırlatarak, Ulaştırma Bakanlığı’ndan demiryolu trafik güvenliği ile ilgili kapsamlı bir rapor isteyeceklerini söyledi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Tekirdağ Çorlu’da meydana gelen tren kazasının yanıtlanmaya muhtaç bir çok soru olduğunu söyledi. Akın, “Aşırı yağış bahane. Bir çok soru yanıtlanmayı bekliyor. TCDD özelleştirme kıskacında. Taşeron firma ellerine bırakılan demiryolu bakım ve onarım işleri insanlarımızın canına maloluyor” dedi. CHP’li Ahmet Akın, AKP iktidarının ulaşım politikalarındaki yanlışlıkların ihmallerle bir araya gelerek insanların canına malolduğunu ifade etti. “Bu facianın hesabı sorulacak” diyen Ahmet Akın şöyle devam etti:“24 insanımız öldü. Çok sayıda insanımız yaralandı. Cumhuriyet’in ilk on yılında Demir ağlarla ördüğümüz yurdun dört bir yanındaki demiryollarımız, taşeron firmaların eline bırakıldı, özelleştirme kıskacına alındı.

Demiryolu altyapısı ciddi bir iştir ve ciddi politikalarla yönetilmelidir. Yanlış politikaların başında insanı sistemden çıkartmak geliyor. Yani, demiryolu ağından insanı çıkarıp yerine teknolojiyi koyamazsan

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.