Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP’li Aytekin “Gönül Belediyeciliği Diyorlardı İsraf Belediyeciliği Çıktı”

CHP’li Aytekin “Gönül Belediyeciliği Diyorlardı İsraf Belediyeciliği Çıktı”
26 Eylül 2022 - 14:05

CHP’li Aytekin “Gönül Belediyeciliği Diyorlardı İsraf Belediyeciliği Çıktı”

 

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin israf harcamaları yaptığını iddia etti. Aytekin yurtdışı çalışma gezisi adı altında zabıta memurlarını bile seyahate dahil eden  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin harcamalarına dikkat çekti.

 

Arıtma Tesisi Yapmaktan Acizler

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin “AKP’lilerin doymak bilmez iştahı yüzünden Balıkesir ülke gündeminden düşmüyor. Ülkede yaygın bir kriz varken, herkes kan ağlıyorken, Balıkesirli hemşerilerimiz borç içinde gün geçirirken AKP’liler Han -ı Yağma şiirindeki gibi yeme içme gezme derdine düştü. Balıkesir halkı, son 1 yılda AKP’li Büyükşehir Belediye başkanı Yücel Yılmaz, AKP’li milletvekilleri ve AKP’lilerden oluşan heyeti İsviçre’de, Çek Cumhuriyeti’nde, İspanya’da, Avusturya’da, Hırvatistan’da, Belçika’da, İtalya’da, Fransa’da, son olarak da Amerika’da ağırladı. Tüm bu ziyaretlerin masrafları Balıkesir halkının cebinden çıktı. Gittiler, yediler, içtiler faturayı Balıkesir halkına ödettiler. Gönül belediyeciliği diyorlardı, gördük ki yaptıkları israf belediyeciliğiymiş. İsraf bunlara göre haram falan da değil. Tanıtım için şartmış. Habitat toplantısı diye gittikleri Amerika’da yediler içtiler, gezdiler tozdular, gelmeye yakın da biz buraya Habitat için geldik unuttuk, hadi şu işi de halledelim dediler. Arıtma tesisi yapmaktan acizlerin Habitat programı konusundaki bu çelişkisi de izaha muhtaçtır.

 

 

Vatandaş illallah etti!

Ensar Aytekin açıklamasının bir bölümünde şu ifadelere yer verdi: “Gönül belediyeciliği dediler, dava dediler geldiğimiz noktada hepsini gördük. Temiz kalple AKP’ye oy veren vatandaşlar bu rezaletleri görünce, kendini sorumlu görüp vicdan azabı duyuyor, utanıyor. Ama AKP’li yetkililer kendi seçmeninin duyduğu azabın yüzde 1’ini bile taşımıyor. Utanma duygusunu yitirmiş şekilde hayatlarını sürdürüyor, zevki sefalarını yaşıyor. Kendileri rezil olmuyormuş gibi Balıkesir’i tüm Türkiye’ye de görgüsüzlükleriyle manşet ediyorlar.  İnsanlar evden işe bir tek ekmekle gitse kendini şanslı hissediyor. Babalar eve aman bir şey istemesin diye çocukları uyuduktan sonra gidiyor. Balıkesir’de yüzlerce öğrenci ulaşım problemi yaşıyor, okuldan mahrum kalıyor. Beslenme çantaları boş kalıyor. AKP’lilerin yarattığı kriz bütün ülkeyi, bütün Balıkesir’i perişan ediyor. Ama beyler ülke ülke geziyor ve bunu da kimse itiraz etmesin diye çalışma ziyareti olarak görüyor.”

Dursunbey yolunun bitmesi için kaç kişinin ölmesi gerekiyor?

11 kişiyle Amerika’da ne işin var senin Yücel Efendi, aynı 11 kişi madem bu kadar kudretli, toplayıp hepsini Dursunbey yolunu bitirseydin, bitirseydin de Haziran’daki o kaza yaşanmasaydı. Tedbir alsaydın da daha dün o kazada hemşire Büşra kardeşimiz hayatını kaybetmeseydi. 4 yaşındaki Fatih Aybars annesiz kalmasaydı. Bu yolun bitmesi için kaç kişinin ölmesi gerekiyor? Boş boş gezip duracağına Balıkesir’deki çocukların mağduriyetlerini gider. Öğrenciyi, üniversiteliyi ücretsiz taşı. Bırak bütçe açık verirse bu yüzden versin, tek kelime edersek tüm Balıkesir yakamıza yapışsın. HABER YOLDAŞ KOCAER

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.