Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHPLi AYTEKİN “MİLLİ EĞİTİMDE ADIM ADIM ŞERİAT DÖNEMİ”

CHPLi AYTEKİN “MİLLİ EĞİTİMDE ADIM ADIM ŞERİAT DÖNEMİ”
10
16 Ocak 2020 - 11:35

Son zamanlarda, Milli Eğitim Müdürlüğünün skandal eylemlerine bir yenisi daha eklendi. Öğrencilere zorla din dersi seçtiren Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğünün yeni skandalı ise Balıkesir’deki bir okulda, bir öğrencilere zorla “Dua etmeyen aşağılık insandır” temalı metin okutulması oldu. Okutulan metinde dua etmeyen insanın aşağılık insan olduğu ifade edildi.

Skandal olay, İstiklal Marşı töreninden hemen önce tören alanında yaşandı. Okul yöneticisi; bir öğrenciyi kürsüye çağırarak “ değerler eğitimi kapsamında yazılan şiir ve yazı okunacaktır. Yazısını okumak için arkadaşınız C.yi buraya davet ediyorum.” dedi. Kürsüye çıkan öğrenciye, Mili Eğitim müdürlüğünden okullara gönderilen ve içerisinde ayrımcı ifadeler barındıran bir metin, kendisi yazmış gibi okutuldu. Metinde geçen ifadeler şöyle:

“Günümüzde kendisini gerçekleştiremeyen insanlarımızın temel sorunlarından bir tanesi aşağılık duygusudur. Oysa ki Allah’a olan inanç, insanlardaki aşağılık duygusunun ortadan kalkmasını sağlar. Allah’a olan inancımızı arttırırsak, bunun kendimize olan güven ve saygıyı arttırdığını görürüz. Dualarınızı gerçekten içinizdeki şüpheleri, korkuları ve aşağılık duygusunu kaldırma amacıyla yapın.”

Ziya Selçuk’un Altını Oyuyorlar!

Konuyu gündeme taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin “Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğünün baştan ayağa incelenmesi gerekiyor. Fetöcüsü burada, şeriatçısı burada. Tarikatçısı burada. İnsan bunlara değil çocuk, bardak bile emanet etmez” ifadelerini kullandı.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in açıklaması şöyle:

Balıkesir Milli Eğitim’de skandallar ne yazık ki bitmiyor. Fetöcülerin kılcallara girdiği bir yerde, Balıkesir’de yapılan FETÖ karşıtı mücadele dikkat çekici olsa da, her yerden sorun fışkırıyor. Geçtiğimiz günlerde Balıkesir Edremit Milli Eğitim Müdürü Y.K. FETÖ örgütü iltisakı sebebiyle görevden el çektirilmişti. FETÖ’nün Milli Eğitim’de boşalttığı kadrolara yeni yapıların bir sendika altında sızdığına yönelik çok sayıda iddia var. Daha önce, “öğrencilerin mezuniyetinin dinde yeri yok, mezuniyet adı altında ahlaksızlar yapılıyor” bildirisi gündem olmuştu. Milli Eğitim Müdürünün makamında ve himayesinde yapılan açıklamanın üslubuna benzer şekilde yeni bir skandal da bir okulumuzda yaşanmıştır. Dua etmeyen insanın aşağılık insan olduğu ifadelerine yer verilen metnin bir öğrenciye zorla okutulması yeni bir skandaldır. Konuyu Meclis gündemine taşıyoruz. Bu olay bir inanç istismarıdır. Öğrencilerimizi dinle korkutmaktır. Milli Eğitim’de yaşanan bu skandallar vizyon ortaya koymaya çalışan Ziya Selçuk’un da altını oymaktadır. Anlaşılan o ki, Milli Eğitim’de bir “iktidar” savaşı var. Bu pis savaşta masum öğrencileri kullanmak da o metinde geçen ifade gibi aşağılık bir eylemdir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.