Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP’li Şahin: “Balıkesir Devlet Hastanesi Ek Binası İnşaatı Derhal Başlatılmalıdır!”

CHP’li Şahin: “Balıkesir Devlet Hastanesi Ek Binası İnşaatı Derhal Başlatılmalıdır!”
28 Nisan 2021 - 13:25

CHP’li Şahin: “Balıkesir Devlet Hastanesi Ek Binası İnşaatı Derhal Başlatılmalıdır!”

CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, TBMM’de yerinden söz alarak daha önceden Balıkesir halkına söz verilen 400 yataklı Balıkesir Devlet Hastanesi Ek Binası’nın en kısa sürede tamamlanması çağrısında bulundular. Şahin; “İktidar partisi Milletvekillerini bölge halkının taleplerine kulak vermeye ve hastane inşaatının bir an önce tamamlanması için göreve davet ediyorum.” dedi.

400 yataklı olarak planlanan Balıkesir Devlet Hastanesi Ek Binası’nın ilk kez 2017 yılında yatırım planına alındığını ancak o günden bu yana bir çivi dahi çakılmadığını anımsatan Milletvekili Şahin; “2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programında söz konusu hastane binası için sadece 2.000 Türk Lirası ödenek ayrırdılar. 2021 programında ise 278 milyon lira maliyet belirlenen hastane inşaatı için 28 milyon lira ayrılmıştır. Proje maliyetinin yüzde 10’u civarındaki bu ödenekle bu hastane en iyimser tahminle on yılda tamamlanabilir. Yatırım programı incelendiğinde diğer illerin devlet hastaneleri projelerinin birçoğuna bedelleri kadar ödenek ayrıldığını görülmektedir. Pandemi sürecinde gözle görülür şekilde aksayan sağlık hizmetlerinin giderilmesi adına Balıkesirlilerin bu hastaneye şiddetle ihtiyacı var. Balıkesir’de vatandaşlarımızın sağlık hizmetine ulaşmakta yaşadıkları tüm mağduriyetlerin ayrıca acilen çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz.” dedi.

BİR ÇİVİ BİLE ÇAKMIYOR

Balıkesir Devlet Hastanesi Ek Binası inşaatının bir an önce başlaması için Balıkesir’in AK Parti Milletvekillerine çağrıda bulunan Şahin şunları söyledi;

“ Balıkesir Devlet Hastanesi Ek Binası inşaatının başlayamamasından dolayı Balıkesir halkı ve hastane civarındaki esnafımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Hafta başında bölge esnafımızı ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek tüm sorunlarını dinledik. Vatandaşlarımız ve esnafımız hastane inşaatının tamamlanmamasından dolayı şikayetçiler. İktidar partisinin beş Milletvekilini hastane civarındaki esnafımızı ziyaret ederek onları dinlemelerini öneriyor, hastane inşaatının ayrıca bir an önce tamamlanasını için gerekli girişimleri yapmaya davet ediyorum. Şehir hastaneleri için döviz bazlı sözleşmelerle milyarlarca dolar aktaran mevcut iktidar, Balıkesirimizin ihtiyacı olan bu hastane için bir çivi dahi çakmıyor. Bizler görevimiz gereği vatandaşlarımızın sorunlarını ve taleplerini dile getiriyoruz. İktidar partisi yetkililerinin görevi ise şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda ayrılan ödenekleri en kısa sürede temin ederek, ayrıca hizmetin Balıkesirimize ulaşmasını sağlamaktır. İktidar yetkilileri bu adımları atmazsa biz iktidara geldiğimizde ilk işimiz Balıkesirimizin tüm ihtiyaçlarını en ivedi şekilde sağlamak olacaktır.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.